| KaTalyNutzuU a întrebat:

Care este religia dreapta catolicia sau ortodoxia
?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cea in care crezi. Daca o sa intrebi un iehovist,o sa-ti raspunda ca religia lui este cea dreapta! La fel iti va raspunde un musulman,sambetist,ortodox, catolic, etc!

3 răspunsuri:
| gyovany95 a răspuns:

Eu unu nu am auzit de religie dreapta, doar de credinta dreapta ceea ce este manifestata de mai marii credinciosi in cadrul fiecarui cult religios.

| alexandrul_3444 a răspuns:

Niciuna din punctul meu de vedere.Religia e doar o politica, o manipulare in masa.Am citit niste chestii simple asa, mesaju' bibliei care il spune e urmatorul: "sa nu gandesti". Si uite ca eu gandesc cat se poate de liber, nu cred in superstitii si mai stiu eu ce prostii.Deci gandeste liber!

| kira30 a răspuns:

E simplu :cea care a aparut prima (dintre aceste 2 religii)