| Amariei_Nico_1995 a întrebat:

Care este rolul socializari in dezvoltarea personalitati unui elev! dau funda

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca respectivul elev nu socializeaza va deveni o persoana introvertita, timida, ii va fi greu sa isi exprime punctul de vedere, cand va avea un proiect sau ceva de genul ii va fi greu sa vorbeasca liber.

| K4sZz a răspuns:

Daca socializezi esti considerat o persoana de treaba, poate si de incredere.Si ai alta imagine in "patura" sociala.

| K4sZz a răspuns:

Daca socializezi esti considerat o persoana de treaba, poate si de incredere.Si ai alta imagin in "patura" sociala.