| Curious1324 a întrebat:

Care-i faza cu evreii?
Si inca o intrebare... Voi discrimanti tiganii? De ce?
Funda pentru cel mai logic raspuns happy

Răspuns Câştigător
| AlexAlexxAlex a răspuns:

Evreu (israelit) este un termen care denumește, adepții religiei iudaice sau mozaice, urmașii lor și ce care s-au convertit la iudaism (iudaismul nu recunoaște convertirea la alte religii, iudaismul celor născuți dintr-o mamă evreică sau al convertiților la iudaism fiind definitivă și irevocabilă). Evreii sunt populația majoritară în Israel.
Si nu, nu discriminez tiganii pentru ca si ei sunt oameni ca si noi si avem drepturi egale... asta e parerea mea... Funda? puppy dog eyes

| Curious1324 explică (pentru AlexAlexxAlex):

Imi pare rau dar nu merge

28 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu ma deranjaza tiganii ci ce fac ei. Faptul ca au pielea mai inchisa la culoare ii face usor de identificat. Astfel nu te pot lua prin surprindere. Cu evreii e mai complicat. Vezi pe youtube.

| Curious1324 explică (pentru William):

Mi-e sila... Oricum am inteles faza cu evreii. Dar de ce sunt discriminati?

| William a răspuns (pentru Curious1324):

Daca ai inteles faza cu evreii de ce mai ai intrebari?

| Curious1324 explică (pentru William):

PENTRU CA SUNT DISCRIMINATI... Cred... Am vazut multi oameni care nu suporta evreii.big grin

| William a răspuns (pentru Curious1324):

Presupun ca nu ai vazut un documentar despre evrei in astea 3-4 minute cat ai postat raspunsuri pe TPU asa ca uite aici http://www.youtube.com/watch?v=tKQT8cQA8sI urmareste de la 5:38 pana la sfarsit.

| AnonimKidd a răspuns:

Nu discriminez romii, ei ne discriminează pe noi. In autobuz urca câte 10, niciunul nu are bilet, mai vorbesc și în limba lor, tare și zgomotos. Apoi unul se pune în mijlocul autobuzului și începe sa se roage și sa cerșească. Nu am nimic cu romii. Am avut un coleg rom în clasa care fuma, chiulea și o lua profesoarele peste picior. Nici o ora nu se putea desfășura normal. În județul in care stau e un cartier pe la tara plin de romi care au vile, și dorm în cort în fata vilei sau a palatului. Au jepp-uri etc... In plus niciunul nu plătește nimic, nici apa nici lumina nimic. O strada mai încolo sta o ruda de-a mea care toată viata a muncit sa aibă o casa, o gradina și vin romii și fura din ea straight face. Si dacă îl prinde pe unu : vai ca agresează omul...
In concluzie, nu am nimic cu romii, dar nu pot spune ca am întâlnit unul diferit. Încă aștept acea minune happy. Dacă tu ești rom nu înseamnă că trebuie să te simți prost și sa ma faci în toate felurile. Eu doar am generalizat, dar fiecare om e unic și tu poate ca ești diferita fata de restul romilor. happy

| Curious1324 explică (pentru AnonimKidd):

Chiar sunt, tu ai vorbit pana acum de pletosi

| AnonimKidd a răspuns (pentru Curious1324):

Pana acum nu știam ca exista mai multe tipuri de romi laughing. Adica eu dacă te-aș vedea pe strada nu as știi ca ești țigancă. Tu chiar ești alba(ți-am văzutffotografiate profil) și mai degrabă eu as putea fi considerata țigancă din cauza tenului meu mai închis.

| Curious1324 explică (pentru AnonimKidd):

Da exista foarte multe tipuri de romi. Zavragii(eu) Pletosi, lingurari, sporturi, aliați, tismanari, ursari, Corbeni, românizati,

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Evreii care l-au rastignit pe Hristos se numesc evrei, ei inca il asteapta pe mesia si va veni antihrist; nu discriminez pe nimeni dar tiganii consuma mult si nu produc nimic, daca asta se numeste discriminare eu zic ca nu, sunt si exceptii

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Curious1324):

Te cred daca zici ca esti tigan nu e o problema, dar daca te uiti au mai multe drepturi decat romanii, iau ajutoare pentru nimic, romanii nu, au locuri fara taxa si fara examen la facultate romanii nu, deci cu ce am discriminat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, discriminez ţiganii. Fiecare reprezentant al acestei etnii pe care l-am cunoscut faţă în faţă a avut un caracter de lichea împuţită. Probabil n-am întâlnit eu persoanele potrivite din această etnie, nu generalizez, însă până la proba contrarie nu mă mai risc cu niciun specimen din ăsta.

| Curious1324 explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult... Chiar ma incurajati

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Nu-i plac de nu mai pot pe evrei dar nici n-am ceva cu ei in mod deosebit. In schimb majoritatea tiganilor pe care i-am intalnit au incercat sa ma fure, sa ma ''faca'' etc. Nu discriminez tiganii, ii urasc pe cei puturosi si hoti cu o pasiune greu de egalat (adica pe majoritatea tiganilor)

| Curious1324 explică:

Nu Primești funda...straight face Tocmai m-ai insultat

| mgtow a răspuns (pentru Curious1324):

Esti tiganca? Treaba ta atunci.

| Curious1324 explică (pentru mgtow):

Da. Te deranjeaza?

| mgtow a răspuns (pentru Curious1324):

Nu ai cum sa fi daca esti aia din poza nu te consider tiganca dar daca ai mirosi si ai avea pielea maronie inchisa puteam zice ca esti.

| Curious1324 explică (pentru mgtow):

Am spus ca exista si altfel de tigani, eu sunt cea din poza, si rasa mea sa zic asa, suntem românizati, doar ca avem alta limba si alt port... Dar de exemplu unchiul meu e avocat happy Putem face excepții, multi nu au crezut ca sunt tiganca, uite de exemplu sunt clasa a 7 si este doar un coleg care stie ca sunt tiganca.

| mgtow a răspuns (pentru Curious1324):

Eu nu te consider tiganca, cine e alb pentru mine e roman cine e negru si traieste pe strazi, face rele tigan.

| Curious1324 explică (pentru mgtow):

Dar sunt tiganca 100%

| mgtow a răspuns (pentru Curious1324):

Nu se vede.

| Curious1324 explică (pentru mgtow):

Stiu ca nu se vede, toate neamurile mele. Suntem albi. Ne-am dezvoltat foarte mult noi tiganii

| MiculAjutorConștincios a răspuns:

Bai, deci Hitler discrimina evreii pentru ca a avut o iubita/sotie si aceea la inselat, ea fiind israelita, s-a razbunat pe toti evreii.
In legatura cu a 2-a intrebare, da, discriminez tiganii, pentru ca ei ne fac de ras peste tot, nu stiu nimic altceva decat furtul, injuratul + ca in copilarie, precum Mysogyn am fost batut si furat de catre ei, iar acum cand vine vreun tigan sa cerseasca la mine, nu pleaca fara o palma/ un pumn.

| mgtow a răspuns (pentru MiculAjutorConștincios):

laughing lasa-i nu da in ei trateaza-i cu indiferenta. Se raspandesc ca plagiatii peste tot si mi se face rau de ei dar indiferenta e cea mai buna.

| Curious1324 explică (pentru mgtow):

Sa stiti ca nu toti sunt asawinkingexista excepții. Ca mine happy