| andreea_5536 a întrebat:

Care ma ajuta sa fac o compunere? trebuie sa imi exprim punctul de vedere despre o personalitate publica contemporana care consituie un model pentru mine. Nu stiu ce sa scriu...crying

5 răspunsuri:
| ArT_2528 a răspuns:

1)peey mai intai trebuie sa iti alegi o personalitate
(un muzicina, un actor, un designer, un om politic) {( cred ca asta inseamna personalitate pubica contemporana nup?)}
pe urma cred ca trebuie sa spui ce apreciezi la acea persoana si de ce il/o consideri un model pentru tine, de ce te'a impresionat.
iar la sfarsit ti'ai putea scrie parerea in legatura cu acel personaj sau ai putea scrie un mic citat care sa se regaseasca in textul scris de tine.

sau

2)ai putea scrie momentul in care ai auzit de acel personaj de la prieteni, tv, sau rude.( ex. intr-o zi am pe cand imi petreceam timpul liber in fata tv/calculatorului am gasit din intamplare un articol/emisiune/ stire/site care mi-a atras atentia intr-un mod placut. era vorba despre... un om cu o personalitate foarte puternica,(si aici il descrii). mi-a atras atentia deoarece si eu vroiam sa devin... la fel cum era el/ea. ( si aici poti sa iti spui parerea despre acea persoana)
de atunci este ca un model pentru mine si al admir deoarece ( daca a fost zisul lui sa ajunga... ai putea spune-i ca il admiri pentru ca nu a renuntat si si'a urmat visul)
iar la sfarsit pune un mic citat sau un proverb.

sper ca ti'am fost de folos; x

fundix?; x

| AliinaSomerhalder a răspuns (pentru ArT_2528):

Foarte Bun Rspunsul Tau... :*... Chiar Si Mie Mi.a Fost De Ajutor love struck

| de a răspuns:

Ai putea scrie despre un cantaret sau o cantareata contemporana care constituie un model pentru tine. Ai putea scrie ca din punctul tau de vedere acea personalitate este si va ramane un model pentru tine. chestii din astea. Bafta!

fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa scrii despre o actrita sau o cintareata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te ajut dar da-mi idd tau