| Rarinca_Larisa_1999 a întrebat:

Care oras este mai scump dintre Brasov si Iasi? Si care credeti ca e mai ok pentru un student? Salariile unde sunt mai mari?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E mai ok Iasul pentru studenti, sunt mult mai bune facultatile. Brasovul e ceva mai `tanar` si plin de viata, mai frumos si aproape de zone de interes pentru tineret. Ca salarii nu cred ca e o diferenta prea mare. Ca preturi e posibil sa fie ceva mai scump Brasovul fiind mai populat si destul de plin de turisti.

| Violleta2022 a răspuns:

Atat Iasul cat si Brasovul sunt la fel.
Nici una nu este de anvergura Bucurestiului, care este de departe mai scumpa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad cum ar putea concura Brasovul cu Iasul din punct de vedere universitar, avand in vedere ca in Iasi sunt cateva univeristati mari de tot.

Cat despre salarii depinde ce cauti. Sigur in turism sta mai bine Brasovul dar in IT Iasul e mult peste.

| CDA8 a răspuns:

Nu știu cum este in Iasi insa eu sunt studentă la Brasov. Facultate la care eu studiez "Sociologie sisi comunicare" este o facultate super usoara din punctul meu de vedere,profesorii foarte deschisi si implicati in invatarea studentilor. Facultatile in general la Brasov sunt serioase,ma refer la cele din cadrul Universitatii Transilvania. Serioase in sensul ca nu te joci, daca nu esti capabil esti exmatriculat. Despre salarii nu stiu ce pot sa iti spun, ca si student la part time, salariile sunt mici, ca peste tot de altfel iar full time te asigur ca nu ai cum sa muncesti daca iti doresti sa termini o facultate.

| Rarinca_Larisa_1999 explică (pentru CDA8):

Si eu vreau sa urmez facultatea asta.Profil resurse umane... locurile de la buget cate sunt mai exact? eu stiu de 40.Asa este?

| CDA8 a răspuns (pentru Rarinca_Larisa_1999):

Nu știu exact din pacate, dar daca inveti bine ai sanse mari ca dine anul 2 sa intrii la buget.