| snoofy a întrebat:

Care sunt fazele unei relatii?

Răspuns Câştigător
| igghi a răspuns:

Ideal mi se pare ca la inceput sa fi amic. Sa vezi ce comportament are ca sa nu ai surprize mai tarziu...
Daca cu timpul intervin anumite sentimente, pentru inceput e bine sa iesitzi singuri la o plimbare, la un suc, la un film.
Cel mai romantic si in regula mi se pare ca baiatul sa faca primul pas(prima invitatie, primul care te ia de mana, primul care te saruta).
Daca faceti parte din aceeasi gasca aveti grija la rautatile celor din jur!
Primul sarut ar trebui sa apara atunci cand sunteti pregatitzi amandoi(fara presiuni din partea celor din jur).
Daca relatia incepe sa mearga si va intelegetzi... cu timpul va cunoastetzi su dupa cateva luni, daca amandoi sunteti pregatizti se poate trece la etapa urmatoare...
Fetelor nu cedatzi la insistentele baietzilor doar ca sa nu-i pierdeti!
Daca un baiat va iubeste cu adevarat, va asteapta!

2 răspunsuri:
| AlescandraM a răspuns:

Fazale unei relati pot dura si o viata intreaga ..Trebui sa afli singur/a. Asa este mai frumos... funda?

| libratop a răspuns:

Salut, snoofy! O relatie nu se poate imparti exact fiindca, exact ca firea omeneasca, nici-o relatie nu o sa fie ca alta, fiecare delimitandu-si propriile parti ale relatiei in felul lui. Dupa parerea mea fazele unei relatii sunt:
1.Cunoasterea.
2. Apropierea.
3.Relatia propriu-zisa(dupa ce ambele persoane sunt de acord sa fie impreuna)
Relatia propriu-zisa este impartita la randul ei:
1.Cunoasterea mai bine;
2. Iubirea;
3. Dragoste(cred ca stii la ce ma refer)
4.Casatorie;
5.Copii;
Si cam la toate cuplurile, dupa asta intervine obsinuinta, respectul reciproc.In unele cazuri despartirea poate sa fie faza finala inainte de orice etapa de mai sus.