| catty22 a întrebat:

Care sunt muzicile tale preferate?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Muzicile preferate? Poate, muzica preferata! Imi place muzica clasica, de la compozitorii baroci pana la cei contemporani ascult aporpae orice cu placere(Bach, Handel, Vivaldi, Pergolesi, Mozart, Haydn, Beethiven, Schubert, Schumann, Liszt, Chopin, Wagner, Weber, Tchaikovski, Debussy, Elgar, Ravel, Eugen Doga, Richard Clayderman) Apoi, muzica rock veche, din anii '60-'90(Elvis Presley, The Beatles, Pink Floyd, Queen, Scorpions, Depeche Mode, Guns'n'Roses, The Eagles, Eric Clapton, Led Zeppelin), jazz classic(Kenny G, Armik, Richard Soltzmann), muzica usoara romaneasca veche(Dan Spataru, Angela Similea, Madalina Manole, Mihaela Runceanu), muzica celtica& new age(Enya, Enigma), reggae(Bob Marley), latino(Julio Iglesias, Laura Pausini), pop/dance(ABBA, Boney M, Modern Talking, CC Catch, Michael Jackson, Whitney Houstoun, Mariah Carey, Celine Dion, Barbra Streisand, Nana Mouskouri, Demis Russos, Roxette, Indila). In general, ascult foarte multa muzica(in timp ce citesc, corectez testele elevilor, lucrez, studiez, raspund pe TPU, scriu e-mailuri, gatesc, sofez etc), in medie 4-5 ore pe zi, pur si simplu sunt indragostita de muzica. De exemplu, astazi am ascultat "Anotimpurile"-Vivaldi, "Bolero"-Maurice Ravel, "Variatuni Engmatice"-Elgar, iar acum un colaj de muzica a lui Dan Spataru din anii '60. Tie ce muzica iti place?

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Our Lady Peace- Whatever
https://www.youtube.com/watch?v=O5ZQsf0qiSQ
E preferata mea :x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ascult muzica rock, muzica nebuna, trupa favorita este The Gazette, limba melodiilor este japoneza, cea mai tare melodie: Pledge. Stiu, sunt un nebun... happywinking big grin

| AdrianaBacescu a răspuns:

Orice.

| PŞtefaniaP a răspuns:

Eu ascult rap si hip hop.