| Albinuța767 a întrebat:

Buna ce credeți anul acesta vor scade mediile sau vor crește? Eu am media 7 fix și liceul la care am pus primul avea media 7.86 in 2016 oare o sa intru sau pe al doua opțiune. A doua este turism și alimentație cu 6.15 ce credeți? Unde o să intru?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E foarte simplu sa verifici daca vor creste sau vor scadea. Vezi ce loc ocupi tu in ordinea mediilor. Apoi intra aici: http://static.evaluare.edu.ro/2016/
si verifica ce medie avea cel care ocupa acelasi loc anul trecut.

| Albinuța767 explică (pentru Brigaela):

Media mea de la evaluarea a fost 6.72 iar media din ani a este 8.16

| Brigaela a răspuns (pentru Albinuța767):

Pai si vrei sa verific eu? Verifica tu pe ce loc esti in judetul tau(scrie in tabelul ordonat in functie de medii de pe edu.ro) si apoi pe linkul pe care ti l-am dat, ce medie avea cel de pe acelasi loc anul trecut

| cevdet a răspuns:

Vor creste. Anul acesta au fost note mai mari decat anul trecut.

| NoctisFive a răspuns:

La a doua intri cu siguranta. La prima optiune nu ai sanse, mediile pe anul acesta sunt mai mari decat cele de pe anul trecut.