| Zoeyzoey a întrebat:

Cat de ciudat e ca fata sa ii spui unui baiat care e si mai mic, faptul ca il placi?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Extrem de ciudat!

| deeeaqq a răspuns:

Mie mi s ar părea ciudat să-i spun unuia de 9-10-11 ani că îl plac, deşi nu e cazul meu.

| Gillian a răspuns:

Nu. De ce ar fi ciudat?
Si-a marturisit pur si simplu sentimentele. Nu ii putem porunci inimii ce sa simta si ce sa nu.

| FrateleTedur a răspuns:

Cel mai bun prieten de-al meu a patit asta. El avea 14 ani si ii placea de o fata mai mare (16 parca).
Era genu de fuckboi, avea 14 da arata parca avea mai mult. Insa fata aia avea iubit, si pana sa isi dea seama, o alta fata de aceiasi varsta cu cea de care lui ii placea s-a indragostit rau de el, doar ca a respins-o.
Ideea e ca, daca esti la scoala/liceu, probabil ca baiatu asta o sa te accepte oricum, fiindca la varsta asta baietii ar face orice pentru o iubita. Prietenul meu a respins-o pe fata aia din cauza ca si el a suferit acelasi lucru. Daca arati ok, mai mult ca sigur ca baiatu ala o sa te accepte, si nu e ciudat, adica, daca ar fi sa consideri asta ciudat, ar fi aiurea din punctul tau de vedere, caci fetele sunt de obicei impreuna cu baieti mai mari.
Ma rog, eu zic sa astepti sa fi singura cu baiatu ala si sa ii spui ce simti. Baftawinking

| Kathrinex a răspuns:

Nu e chiar ciudat. Am avut o relație cu un tip mai mic cu un an. Diferența nu s-a simțit. Unor băieți le plac fetele mai mari, le consideră mai mature.