| DianaLavi1 a întrebat:

Cat de periculoase sunt aceste droguri? Locuiesc in zona garii (nu Bucuresti) si am vazut de cateva ori deja baieti de 18-20 de ani tragand dintr-o țigară ciudata. Dupa doua fumuri erau paralizati, majoritatea aplecati in fata si total rupti de realitate.

Am incercat sa ajut, sa chem salvarea, dar acum întrebarea mea e daca pot fi periculosi cu cei din jur, mai ales cu fetele. Hartuiesc sexual tipele?

Repet. Imi pare rau de ei si nu ii acuz, dar as vrea sa stiu ce fumeaza si ce efecte poate avea. Sa nu ma trezesc hartuita sexual sau agresata.
Am 19 ani.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iarba cu spray de gandaci efectul mortului paralizat ca englezismul nu isi are locul printre romani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt etnobotanice, ceea ce spui tu are o denumire care-mi scapa.
In mare parte ataca neuropsihic si limiteaza functiile motorii.
In mare parte daca sunt asa cum i-ai descris sunt incapabili de a comite un act de orice fel.
Insa exista si o posibilitate putin improbabila sa comita acte de violenta sau de ce nu si tentative de crima.
Singurul bine pe care il poti face este sa chemi ambulanta, daca vrei mai mult mergi pe riscul tau.

| DianaLavi1 explică (pentru anonim_4396):

Zombie. Asa se numeste
Doamne, dar e asa oribil. Am vazut acum si alte videoclipuri. Cei mai multi in vestul tarii erau.
Oare oamenii aceia mai pot fi lucizi vreodata? sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru DianaLavi1):

Cei mai multi clacheaza si dupa ajutor de specialitate

| Dana2103 a răspuns:

Consuma etnobotanice. Trebuie chemata politia si salvarea

| DianaLavi1 explică (pentru Dana2103):

Pai am vrut sa ii chem salvarea.
Chiar am insistat dar abia miscandu-si buzele a zis clar NU

| Dana2103 a răspuns (pentru DianaLavi1):

Le chemi salvarea indiferent ce zic ei. Consumul este ilegal iar comportamentul lor este un pericol

| DianaLavi1 explică:

Pai poate muri. Niciun om nu merita sa moara asa. Pana la urma nu sunt criminali. Sunt pustani, multi inconstienti
Si nu cred ca au o parere buna despre sine oricum...