| Mynni3 a întrebat:

Cat trebuie sa las telefonul la incarcat (LG KP500 Coockie) eu stiu ca 12 ore ce sa fac sa il las pana maine dimineata? Si de fiecare data cand il bag la incarcat ramane blocat si trebuie sa scot bateria ca sa-si revisa ce sa aiba?! FUNDA AJUTOR

Răspuns Câştigător
| MsBeatrice a răspuns:

Buna si eu am acelasi telefon.De vina este bateria.eu de obice las telefonul la incarcat vreo 5 ore si imi zice el :sursa completa, deconectati telefonul pentru economielaughing deci.tu trebuie sa cumperi alta baterie ..deoarce numai este buna si motivele ar fi: ori il tii prea mult la incarcat, ori il lasa-i 1 ora il scoteai si iar il bagai la incarcat. Sper ca te-am ajutat. Fundita?

1 răspuns:
| Amilik a răspuns:

Telefonul se lasa la incarcat 12 ore doar la prima incarcare, atunci cand il cumperi, pentru formatarea bateriei. Dupa aceea il lasi pana iti spune pe ecran ca este incarcat si trebuie sa il decuplezi de la sursa de curent. Daca ti se blocheaza de fiecare data inseamna ca ai o problema cu acumulatorul si ar trebui sa il duci in service. Daca este in garantie du-l la magazinul de unde l-ai cumparat pentru a-l repara.