| RoRoxana a întrebat:

Cate fundite trebuie sa ai pentru a fi expert TPU?batting eyelashes
Fundalove struck!

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Buna, draga!
Nu conteaza foarte mult nici Rank-ul, nici vechimea ta pe site si nici numarul de raspunsuri castigatoare (fundite), ci calitatea raspunsurilor, cat de mult ai ajutat. Activitatea trebuie sa fie constanta si foarte buna. Singure conditii OBLIGATORII sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri (le poti da intr-o saptamana sau in luni de zile, nu conteaza) si sa ai un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numarul total de raspunsuri) de minim 10%, adica cel putin un raspuns din 10 trebuie sa fie castigator (conteaza calitatea, nu cantitatea). Cam atat. Deci, cand administratorii vor hotara, ca a venit momentul potrivit, atunci vei deveni Expert. Ei au ultimul cuvant. Se intampla fara sa te astepti. Citeste aceste blog-uri, plus comentariile http://www.tpu.ro/blog/?p=601, http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658 si te vei lamuri mai bine. Succes! Numai bine!

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Multumesc pentru apreciere, draga! Succes! Numai bine!

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Nu trebuie sa ai un numar fix de fundite ca sa devii expert TPU.

O seara placuta

Stefan
| Stefan a răspuns:

Pentru a fi expert conteaza mai putin numarul de fundite, important este calitatea raspunsurilor si comportamentul tau pe TPU.

| Parker a răspuns:

Nu e obligatoriu sa primesti functia de EXPERT TPU doar pentru fundite. Uita-te in top sa vezi ca sunt din top 10 care nu au EXPERT TPU.
Se face un fel de evaluare la nivelul administratie TPU, iar daca se considera ca un user a dat multe raspunsuri utile, nu are conflicte, e matur etc se da functia de EXPERT TPU.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a deveni expert nu conteaza numarul raspunsurilor castigatoare(spre exemplu unii experti au peste 1000 de raspunsuri castigatoare, in timp ce unii au doar putin peste 50), ci calitatea raspunsurilor(castigatoare sau nu). Daca admin-ul(caci el este cel care ia decizia finala)considera ca acest titlu este meritat de un anume utilizator, acesta-l va primi.Singura conditie pusa este ca acel utilizator sa aiba minimum 500 de raspunsuri.

| Draxx a răspuns:

Cred ca vreo 10 sau chiar mai mult. funda?