| Eleonor2602 a întrebat:

Cate zile pot scrie pe o cerere de motivare a absentelor? exemplu : daca scriu la rubrica "va rog sa ii motivați absentele fiicei mele in fata de..."pot sa scriu mai multe zile 10, 11,12.02? ajutor??! dau funda celui mai bun si clar!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca sunt mai multe zile, trebuie trecuta perioada, e exemplu de la 10.02. 2017 pana in 15.02. 2017 inclusiv si trebuie trecut motivul absentarii.
Vezi ca, unele scolii/licee, percep motivatie de la medic, daca sunt mai multe zile decat accepta ei in regulamentul scolar intern.

3 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Poti scrie: Va rog sa ii motivati absentele fiicei mele din data 19-27.12.2012 (de exemplu)

| NAT0 a răspuns:

Da se poate, mi le fac singurel.