| RoxxRoxana a întrebat:

Categoria nu se potriveste dar asta e. Am o mare probleme. Urasc liceul la care sunt si as vre sa ma transfer dar nu stiu cum sa le spun parintilor. Mi-as dori foarte mult sa-si dea seama cand le vorbesc cu apropo. Incer sa-i fac sa-si dea seama ca urasc acel liceu si as vrea sa ma transfer. Voi trece clasa a X. Ajutati-ma!
Vreau raspunsuri cet mai repede,va roooooog!
Cum fac sa le spun, fara sa-i supar, ca vreau sa merg la alt liceu?

Răspuns Câştigător
| Ager a răspuns:

În primul rând caută un moment liniștit pentru a vorbi cu ei. Spune-le că vrei să discuți ceva cu ei și că este serios.
Arată-le sentimentele tale. Explică-le de ce nu îți place acea școală și de ce crezi că mutarea ar fi un pas bun.
Nu le mai vorbi cu apropo, ci direct.
„uite tată, eu vreau să mă mut la altă școală din cauza..."

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Pai spune-le ca tu nu vrei sa mai stai la liceul respectiv si ca vrei neaparat sa te muti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le spui direct, ce nu iti place la acel liceu, sunt parintii tai. Si sa le zici pe suflet, sa le arati ca pe tine chiar te deranjeaza asta. Daca vrei ai mai putea sa adaugi alte motive pentru care vrei un alt liceu, faci o comparatie intre cele doua. O sa te inteleaga ei.