| BastiSchweinsteiger a întrebat:

Salut, doar ce a inceput si primul meu an de liceu si imi pare inca ciudat.

Sa va spun cum s-a intamplat, initial am vrut la un liceu de mate-info am pus 2 pe foaie si nu stiu ce mi-a venit in cap, dar a treia varianta am pus-o de la filologie. (subliniez NU STIU ce mi-a venit in cap de am facut asta, urasc profilul)

Desi o sa stau cred aici un semestru sau doua nu stiu cum o sa pot rezista aici, liceul care am nimerit este unul in general populat de fete, ceea ce se poate observa si in clasa mea 25 de fete si vreo 6-7 baieti.

Vreau sa spun ca imi e din ce in mai dor de prietenii tai mei din generala, probabil ca si lor la fel, de ce spun asta? Pai cu baieti de aici nu ma pot acomoda, sunt ok, dar nu sunt genul ala cu care m-as imprieteni si i-as acorda increderea mea, deci nu prea vorbesc cu ei.

Nu vreau sa ma cred narcisist, dar nu ma cred un baiat urat si nu doar eu o spun, dar ceea ce stiu sigur este ca sunt timid, vreo 2 baieti din clasa care ii cred eu ca nu sunt mai draguti ca mine au mai mult succes.Ce inseamna ca au mai mult succes? pai e simplu s-au integrat mult mai repede cu fetele si in general cu liceul.

In general imi petrec pauzele stand in clasa cu ceilalti, cine ramane in clasa? pai vreo 2-3 baieti (inclusiv eu) si vreo 6-7 fete nu chiar pe placul meu, sincer ma asteptam sa fie altfel la liceul asta, lumea mai ok, mai dispusa de vorba.

Ce sfaturi mi-ati da ca sa remediez asta? Sa ma simt altfel, nu stiu, in primele zile dinainte sa incep voiam sa se termine mai repede, acum urasc sa ma duc.

As dori raspunsuri diferite fata de clasicele : " fii mai altfel / te vei obisnui tu e doar prima zi, etc", multumesc pentru atentia acordata.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Man,daca ai prietenii la alt liceu si crezi ca te-ai acomoda mai bine acolo, eu zic sa te transferi.

| Danişor a răspuns:

Salut! pai daca ai prietenii la alt liceu si crezi ca te-ai putea acomoda in opinia mea ar trebui sa te duci acolo, eu zic sa te transferi.Acum depinde de ce vrei tu.Mult noroc!