| 29200009 a întrebat:

Cateodata nu stiu ce sa fac...mama mea ma tot cearta chiar si atunci cand am dreptate iar eu ii raspund... Si dupa se supara. Cum sa fac sa nu mai ma certe? Si sa nu iiai rapsund? Din cauza ca ma cert mereu cu fratele meu

Răspuns Câştigător
| Lazaroiu_Simona_1999 a răspuns:

Stai linistit/linistita!
Lasa de la tine! Mama ta este mult mai invarsta decat tine si poate sa te certe! tu nu trebuie sa pui la suflet, cand o sa fi parinte ai sa vezi ca ai mult mai multe griji pe cap!
probabil ca mama ta se supara pe tine pentru ca are incredere in tine si stie ca poti mai mult!
Nu te mai certa cu fratele tau! lasa de la tine si o sa fie mult mai bine! crede.ma!
funda? :*

4 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Poate ar trebui să o înțelegi și pe mama ta. Înțeleg că te cerți mereu cu fratele tău, dar nu vrei să schimbi asta? Poți începe acum să te înțelegi mai bine cu el. Pur și simplu, te îndemni să fii calm cu el, să vă înțelegeți bine. Nu crezi că ar fi frumos?
Pentru a nu te mai certa, soluția ar fi să nu te mai cerți cu fratele tău și să nu îi mai răspunzi.
Încearcă să nu mai fii atât de egoist, gândește-te și la ceilalți câte puțin. Fă un lucru pentru tine, iubește-i pe toți și prețuiește-i în fiecare moment. Îi poți pierde în orice clipă.

| deliqventa13 a răspuns:

Si eu ma cert mereu cu sora mea, de obicei incerc sa evit sa ma cert de fata cu mama

| SparkleO a răspuns:

Lasa de la tine... zi-ti in minte " Dumnezeu e sus si vede "

| 29200009 explică:

Multumesc tuturor. Pup