| Loredanas18 a întrebat:

Ma cert cu mama mereu,nu stiu cum sa mai fac,recunosc ca mai greșesc și eu,da nu ma mai pot abține când văd ca urla din orice și mereu caută cearta,și îl pune și pe tatăl meu împotriva mea! Iar fratele meu când face ceva, gata e tot vina mea..As vrea sa îmi dați niște sfaturi nu stiu ce sa mai fac! Va mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ce varsta ai Loredana?
De varsta asta depind sfaturile pe care ti le putem da!

| Loredanas18 explică (pentru Violleta2022):

18 ani

| Violleta2022 a răspuns (pentru Loredanas18):

Fiindca locuiesti in casa parinteasca, trebuie sa respecti regulile casei si daca nu-ti convine, mai ales ca esti deja majora, poti sa-ti iei valiza si sa pleci.
Este o regula de care toata lume atine cont: spatamanul casei face regulile si toti ceilalti se spun lor sau sunt liberi sa plece.
Deci, gurita mica-mica de tot ca esti in casa parintilor si trebuie sa respecti regulile impuse de ei. daca nu-ti convine, ia-ti valiza si pleaca.

3 răspunsuri:
| NameInUse a răspuns:

Eh, te maturizezi tu.