| anonim_4396 a întrebat:

Ce ați face dacă iubita voastră, cu care aveți o relație de 2 ani, ar mai vorbi cu câțiva băieți? Acest vorbit se rezumă la vorbit și atât. Ei bine, prietenul meu e foarte gelos când vine vorba de așa ceva. Îl înțeleg, dar uneori exagerează.

5 răspunsuri:
| raisa1993maria a răspuns:

Depinde cum intelege el toata situatia, si eu am o relatie de 5 ani jumate dar niciodata nu mi-a facut crize de gelozie pentru ca nu i-am ascuns nimic, vorbeam cu colegii mei, faceam poze la scoala cu ei, vorbeam si pe mess dar pana la un anumit punct, eu zic sa ii explici ca doar vorbesti si atat, tu il iubesti pe el doar ca simti nevoia sa comunici si cu prietenii tai

| Maomau a răspuns:

Poi daca nu-ti place un om normal care stie sa vorbeasca, atunci cautati ca prietena o muta!
Chiar nu ti-e rusine sa te superi pe o femeie ca vorbeste cu alti oameni?
Unde dracu te crezi si cine naiba crezi ca esti...
Ma Maughli necivilizat, daca nu-ti place sa traiesti intre oameni de ce nu te muti la barlog in padure intre alte animale salbatice ca tine!

| d3javw a răspuns:

As spune sa renunte la vorbitul cu alti prieteni....asta daca acei,, prieteni'' se ocupa cu lucruri,, necurate'' privind lucrurile altfel nu ar fi nici o problema..adica ce poti sa faci daca nu accepta impunerea mea ce ar duce spre lucruri mai bune asta e inkeiem relatiabig grinceau:*

| lady2in4black a răspuns:

Am avut si eu o relatie de un an si ceva, insa mie niciodata nu mi-a impus sa vorbesc cu baieti laughing din contra, mi-a impus sa vorbesc cu vreo cateva fete, pentru ca daca mai continuam sa vorbesc cu ele, imi stricam reputatia. Incearca sa comunici cu el, ca doar pe el il iubesti, insa e bine sa ai si prieteni pe care te poti baza. Nu trebuie sa faca atat haz de necaz. Ameninta-l ca daca mai continua cu crizele de gelozie, tu nu vei mai putea continua relatia pentru ca nu mai poti trai asa, sa aiba o obsesie pentru tine. Trebuie sa-l faci sa inteleaga ca esti independenta si nu trebuie sa te lasi carmuita de el, pentru ca daca va mai continua mult asa tu nu vei mai avea pe nimeni langa tine. Iar daca as avea o iubita de 2 ani, as lasa-o sa vorbeasca cu baieti, insa cu limita.

| Stefi06 a răspuns:

Nu ar trebui sa fie gelos pentru ca tu vorbesti cu ei si atat.Asta depinde de tine, ar trebui sa-i explici ca desi este iubitul tau, tu poti avea si alti prieteni cu care sa vorbesti si sa iesi in oras.