| detectivindian a întrebat:

Ce acte trebuie pentru inscrierea in clasa a noua?

Răspuns Câştigător
| relax22 a răspuns:

Eu astazi m-am inscris la liceu si am avut nevoie de :
-cererea de înscriere; Care o iei de la liceul la care vrei sa te inscri.
-copii dupa buletinele ambilor parinti si buletinul tau
-certificatul de naştere, în copie legalizată;
-adeverinţă din care să reiasă dacă a promovat sau nu testele naţionale şi, în caz că le-a promovat, notele obţinute la fiecare probă şi media generală obţinută la testele naţionale;
-foaia matricolă
-fişa medicală
-si un dosar plic din acela de carton se gaseste in magazine costa 3, 50 lei
Baftawinking

1 răspuns:
| mennenspeed a răspuns:

Si eu sunt in clasa 9.
Iti trebuie :-dosarul medicAl ( acela il iei de la cabinetul medical al scolii unde ai fost )
-copie dupa buletinul tau
-copie dupa certificatul tau de nastere legalizata la notar ( costa 4 lei)
-fisa matricola ( o sa-ti dea 2 fise ( 1 cu note 5-8; alta cu media de la examene )
-si o fisa care tio da pe loc si trebuie sa completezihappy cu datele necesare
Eu acum 10 min am fost si am terminathappy
bftbig grinhappy