| sal309 a întrebat:

Ce ai face daca o fata cu care vorbesti aproape in fiecare seara cel putin 1 ora se supara can ii spui "frumoaso" si spune sa nu-i mai spun frumoaso?

2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Suna cam fals sa ii spui ca e frumoasa mereu adica suna destul de tras de par[scuze asta e parerea mea ]
Spune-i ca e dragutahappy spune-i ca iti place de ea cum e acum aranjata[ nu ii spune asta mereu ii se urca la cap]
nu incerca sa o faci regina anuluiwinking spune-i doar ceva sincerhappy
Depinde daca e fata de gasca si daca te apreciaza cand spui adevarul

| sunetul a răspuns:

Creierul e sensibil la complimente.
Incearca o formulare de genul: Esti frumoasa pentru ca...
(ti-ai aranjat bine parul etc.)
Iti sta bine rochia pentru ca esti frumoasa.
Suna ciudat, dar creierul acepta mai usor asa ceva.