| SaRiNoOtZa a întrebat:

Ce alegeti intre engleza si franceza? Mie una imi place mai mult engleza ca franceza asa ca aleg engleza

Răspuns Câştigător
| anku_4442 a răspuns:

Engleza:X si mie imi place mai multbig grin

21 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Franceza. Sunt pasionata de limbile romanice :X

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Engleza. Este mai utilizată şi implicit utilă.

| Ana a răspuns:

Engleza happy

| User a răspuns:

Engleza.

| juniper a răspuns:

Cand eram mica ma uitam la desene animate in engleza, de atunci imi place foarte mult limba, ba chiar ma indeamna sa invat mai mult pentru a ajunge in straintate happy

| Pho3nix a răspuns:

Englezaaa :X

| kiss1 a răspuns:

Engleza, cu sigurantza.

| roox a răspuns:

Engleza:X:X
Învăţam şi franceza, dar în fiecare an mi s-a schimbat profesoara :->

| catthshshshs a răspuns:

Le stiu pe amandoua, dar pentru ca in facultate fac engleza, pot sa spun ca engleza ma atrage mai mult acumwinking

| kally a răspuns:

Mie imi plac ambele, franceza are un accent elegant, sofisticat, si pentru ca e o limba romanica se asemana mult cu romana, e usor de invatathappy...limba engleza e limba de conversatie universala,(asa cum a fost si franceza odata), daca nu ai cunostinte de limba engleza nu prea te descurci in societatea contemporana.Pentru mine engleza e folositoare, franceza e pentru suflethappy

| Ana_6509 a răspuns:

Engleza cu siguranta.Je ne parle pas francais.tongue

| CatalinMG a răspuns:

Grea alegere, dar merg pe engleza desi limba franceza imi place la fel de mult.

| Lary a răspuns:

Urasc franceza...nu-mi place accentu si nici cuvintele alea ciudate de uneori nu stii cum sa le pronunti.Aleg engleza... e de 1000 de ori mai usoara si mai frumoasa ca franceza

| claudiea79 a răspuns:

In ziua de azi este bine sa stii cit mai multe limbii straine patronii vor sa stii cit mai multe si sa ai cit mai multe calificarii cind te angajezi. daca vrei sa fii secretara trebuie sa stii 3 sau 4 limbii. poti sa stii si engleza si franceza.

| ellyd a răspuns:

Franceza

| alejinxique a răspuns:

Engleza. nu stiu franceza. eu fac la scoala germana.

| smileforme a răspuns:

Engleza :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca materie de studiu Franceza ...ma descurc foarte bine la scoala.
Dar aleg engleza pentru calculator :d.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac si franceza si engleza. Dar in franceza, tot ce stiu sunt doar niste intrebari esentiale. Cat despre engleza, ma descurc mult mai bine (desi este limba a doua), dar asta datorita filmelor, muzicii si manualului,, Engleza fara profesor``, ca ce se face la scoala nu iti permite nici macar sa stii cum sa ceri un ban prin Marea Britanie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Limba FRANCEZA, imi place extrem de mult.

| mazarel a răspuns:

Engleza!