| Moonster a întrebat:

Ce alimente produc aparitia cosurilor?

4 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Akka produsele lactate nu contin deloc zahar rolling on the floor. Poate doar produsele care contin si lapte (inghetata...), doar ca acelea nu se numesc produse lactate tongue. Unde ai auzit tu ca in cas se pune zahar sau in urda sau in smantana, cascaval? rolling on the floor))

| iJustWannaDance a răspuns:

Cel mai periculos este ciocolata (de ce nu stiu, dar asa mi se intampla de fiecare data cand mananc ciocolata in exces...cam o tableta pe zi ).

Nu am mai auzit de altele. happy

| Akka a răspuns:

Dulciurile, mancarea de tip fast-food, snacks-urile, mancarurile grase, produse lactate care contin mult zahar happy

| FericituIndragostit a răspuns:

Evita produsele din carne de porc,consrevele,muraturile,dulceturile,ciocolata,alune, arahide, gemurile.Cam astea si stai departe de sucuri acidulatewinking