| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar trebui sa fac sa nu mai am nervi? cateodata imi vine sa omor pe cineva care-mi sta in cale cand am nervi si pe maicamea imi vine sa o iau la bataie cand nu ma lasa sa fac ce vreau si ma enerveaza. ce sa fac sa-mi mai treaca din nervi?

5 răspunsuri:
| hunterpainting a răspuns:

Te duci la psiholog/psihiatru

| JoMo a răspuns:

Eu dorm... sau ma joc cu mingea prin curte si dau q putere in peretii de la garaj...ma linisteste pe minebig grin

| Hash001 a răspuns:

Daca omori ajungi la puscarie. Mult succes happy

| marycroitor a răspuns:

Aproape toti copii spun primul cuvant : MAMA — La 7 ani spun: mami te iubesc!; pana pe la 15: mami…pot sa? La 17: lasa-ma in pace mama! La 20: vreau sa plec din casa asta! La 35: vreau sa ma intorc la mama! La 50: mama, te rog nu pleca, sa nu ma lasi! La 70: as da orice sa mai pot sta 5 minute cu ea.asa ca ia si calmeaza-te, acum nu ai motive sa fii nervoasa, caci nu ai probleme.pastreaza,, nervii,, pe mai tarziu cand intr-adevar o sa ai nevoie.acum traieste viata din plin si incearca sa intelegi un lucru foarte important:SE CREDE CA TIMPUL ESTE FORMAT DIN TRECUT, PREZENT SI VIITOR, INSA ACEST LUCRU ESTE GRESIT. TIMPUL ESTE FORMAT NUMAI DIN TRECUT SI VIITOR.PREZENTUL ESTE INSASI ESENTA ACESTEI VIETI.NUMAI PREZENTUL ESTE EXISTENTIAL.TRECUTUL ESTE O COLECTIE DE AMINTIRI IAR VIITORUL NU ESTE ALTCEVA DECAT IMAGINATIA, VISELE NOASTRE.REALITATEA ESTE AICI SI ACUM
TRAIESTE TOTAL, TRAIESTE CU PASIUNE, IN FELUL ACESTA FIECARE MOMENT DEVINE DE AUR, IAR INTREAGA TA VIATA SE TRANSFORMA INTR-O INSIRUIRE DE CLIPE AURITE.

| rigo23 a răspuns:

Salut! Sa te controlezi, sa te potolesi cum sa dai in parintele tau care ti-a dat viata? Si daca nu faci ce vrei tu ce? Mori? Uneori e bine sa lasi de la tine sau sa ajungi la un consens, daca te enervezi asa aiurea si ai nervi nu rezolvi nimic.