| Ioana03007 a întrebat:

Ce ar trebui să fac să par mai matură? Trebuia mai bine să zic:"Ce ar trebui să fac ca să par de vârsta mea?" Am 15 ani și toată lumea îmi spune că am 12, 11, ba că arăt ca de clasa a 5-a, iar eu sunt într-a 9a. Știu că nu e bine să arăți mai matură decât ești, dar eu vreau să arăt de vârsta mea. Va rog, ajutați-mă, dau fundă!

Răspuns Câştigător
| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Ahaa..de obicei fetele pitice sunt dragute si adorabile :*. Dar nu prea cred ca ai ceva de facut, decat sa astepti sa te maturizezi de la sine. Eu sunt in clasa a6a si multi m-au intrebat ''la ce liceu esti''? in cazul tau e invers..nu ai ce sa faci happy

2 răspunsuri:
| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Pai...machiaza-te (doar cu fond de ten si creion, pentru ca asta 'imbatraneste') Si parul lasa-l lung, fara breton, preferabil in scari.Prinde-l in coada sau pune-ti bentite din alea hippie(eu le ador), daca vrei sa pari mai studioasa prinde-ti parul in coc.Si imbraca-te cu blugi, bluze mai largi, cizmulite, adidasi negrii. Sper ca te-am ajutat. funda?;-*

| Ioana03007 explică (pentru SexyGirlSweet1998):

Mă machiez, cu o groaza de fond de ten și rimel. Am părul lung și fără breton, îl îndrept, ondulez, e ars jumătate din el. De îmbrăcat, mă îmbrac cu blugi și bluze de culori destul de închise (adică nu roz sau mai știu eu ce porcării) și uneori decoltate. Ca încălțăminte îmi iau teneși, fără ei nu pot. Dar sunt scundă și fața mea, oricât aș machia-o tot nu pare de vârsta mea. Iar la comportament, nu-mi place să vorbesc mult, decât când e nevoie. Deși sunt o companie plăcută și o bună prietenă dacă ajungi să mă cunoști. Problema e că...cine mă vede așa scunda, cu fața "adorabilă" mă consideră un copil, indiferent de machiaj, îmbrăcăminte. Uneori ideile mele nu sunt luate în considerare datorită înfățisării mele. Vreo idee cum pot sa-mi fac fața mai matură, adica de vârsta mea(nu mă refer la operații) și cum aș putea totuși să schimb ceva?

| SexyGirlSweet1998 a răspuns (pentru Ioana03007):

Ahaa..de obicei fetele pitice sunt dragute si adorabile :*. Dar nu prea cred ca ai ceva de facut, decat sa astepti sa te maturizezi de la sine. Eu sunt in clasa a6a si multi m-au intrebat ''la ce liceu esti''? in cazul tau e invers..nu ai ce sa faci happy