| MusicIsTheAnswer a întrebat:

Cum sa par mai matura? (fizic vorbind) Am 16 ani, sunt mica de inaltime, am 1, 55,si arat mult mai mica decât ar trebui.Nu îmi place asta, toată lumea spune că arăt de 13-14 ani și nu ma simt bine deloc. Mai demult eram foarte supărata din cauza inaltimii mele, dar pe urma mi-am dat seama ca nu sunt singura fata mai micuta și că sunt frumoasă în felul meu, dar uitându-mă la alte fete mici de inaltime, ele nu arata de 13-14. ani. Voi ce spuneti ca ar trebui sa fac?
Tin sa va spun ca nu vreau sa par mai matura decât vârstă mea, vreau sa par de vârstă mea. Și nu vreau sa par ceea ce vor altui, vreau doar sa ma simt bine în pielea mea.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toti se dezvolta la fel de repede ca altii sau nu se dezvolta la fel ca altii. o sa vezi in viitor care din cele 2 ti se va potrivi.
doar o chestie, sa nu faci prostia ca restul ineptelor sa folosesti farduci ca sa pari mai "matura" ca la 30 de ani o sa ai piede mai de rahat ca bunica, pe fata.

| ImCalledLamă a răspuns:

Eu am 12 ani, aproape 13, si am 1, 66. Tot mica ma simt. Asa esti tu, mai ai timp sa cresti. happy Partea buna e ca poti purta tocuri inalte laughing Eu nu prea o sa pot deci da.

| NoNameqed a răspuns:

Eu am 13 ani si 1, 48 tu esti mica ma thinkinglaughing)), nu assculta pe atii laughing, nici eu nu arat de 13, cand i-am spus tatalui meu ca la anul imi fac si eu buletinu cine-i ca mine, el mi-a spus pai la ce mica esti nu te crede nimeni ca ai 14 laughing))), fiecare se dezvolta altfel nu-ti face grij happy

| 0Andrew0 a răspuns:

Sunt baiat, am 1.67, 16 ani si lumea imi spune ca arat de 13-14 si in opinia mea e bine sa arati mai tanara(serios happy )