| Andreea1509 a întrebat:

Ce ar trebui sa fac sa scap de cosuri?

Răspuns Câştigător
| robijam a răspuns:

Nu le sparge. Eu m-am spalat cu protex pe fata apoi m-am dat cu crema pentru cosuri de la farmacie ( cere-i la farmacista ). Mi-au aparut vineri dimineata, m-am dat cu crema la amiaza si pana Duminica mi s-au uscat toate. Nici nu am mai avut urma de cos pe fata, adica nici macar sa mai fi ramas cojite.

4 răspunsuri:
| neca a răspuns:

Spalate pe fata sau unde ai cosuri cat mai des
asa in timp o sa scapi de alea mari si gretoase

| BideuSeIntoarce a răspuns:

Poti folosi o crema faciala dar.
Eu le storc si dupa acea dezinfectez acea zona cu spirt.

| greysfan a răspuns:

Nu le sparge in primul rand! incearca sa te speli pe fata cu apa si cu sapun si iti vor trece! daca nu, iti sugerez crema Pure System de la Yves Rocher!

| NikoMiha a răspuns:

Ar trebui sa mergi la dermatolog si sa vezi ce iti recomanda
sa nu pui mana pe fata si nici parul..incarca sa il ti prins sau sa il dai dupa urechi, sa nu storci cosurile
poti folosi zinerit sau crema de ulei de salvie si sulf o gasesti la plafar la un pret de 10 lei si sa folosesti si o crema hidratanta daca este nevoie