| nicol20 a întrebat:

Ce ar trebui sa schimb la mine sa nu imi mai stresez partenerul de cuplu?

Răspuns Câştigător
| catalina_2916 a răspuns:

Pai depinde cu ce-l stresezi... poate sa nu fi exagerat de geloasa, sa nu fii cicalitoare, sa nu-l uramaresti, sa nu-l iei la interogatoriu cand vine de la o plimare/petrecere la care n-ai fost cu el/ea. cel mai bine e sa fii intelegatoare, sa-i fii aproape si la bine si la rau, sa stii sa-l asculti cand are o problema, sa fii gingasa, iubareata, sa-l impresionezi cu cate o surpriza, sa-i zambesti mereu, sa nu fii morocanoasa k atunci cu siguranta se va plicisi langa tine, sa fi glumeata, sa fii blanda ...incercand sa fii cum ti-am spus, cu siguranta, nu te va lasa niciodata si te va pretiu ca pe o comoara. pup

7 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

NU fi insistenta, nu-l cicali si lasa-l cu baietii (iesi si tu cu fetele)

| alexa a răspuns:

Sa renunti la acele lucruri care il streseaza, sa fii mai intelegatoare, sa nu. l cicali cu anumite probleme, sa. l asculti si pe el cand are ceva de zis
baftawinking

| dulshe a răspuns:

Depinde ce faci pentru al stresa. Care sunt motivele de care tu crezi ca il stresezi?

| andreea_8479 a răspuns:

Vorbiti.intreaba l ce nu ii place la u, ce nu faci bine
nu renunta la unele lucruri doar pentru ca u crezi ca il stresezi. poate lui ii placwinking
vb cu el...vei scapa de orice framantare sh el va vedea ca il iubesti sh ca esti dispusa sa faci multe pentru el

bafta

| nicol20 explică:

Sigur ca da.eu am 20 de ani el 22. el este din craiova eu din cluj. el munceste eu sunt la facultate.mereu spune ca eu gandesc ca si o coplila ca vreau mereu sa fiu alintata si chesti de astea eu sunt foarte sensibila sui plang din orice.sar putea sa fie din cauza ca sunt singura la parinti si am fost rasfatata nu stiu ce sa spun.de inteles il inteleg mereu. el merge in oras eu stau acasa si nu imi interzice dar nu vreau sa am scandal pe urma cacine stie ce o sa zica ca barbati debiteaza multe prosti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut in cuplu astfel de discutii...nu imi spunea ca il stresez dar imi dadea de inteles. Asta pentru ca il sunam foarte des cand el era ocupat cu munca iar eu "sufeream" ca nu are timp si pentru mine. Imi cerea intr-una liniste si intelegere. (ca eu ma scandalizam gen"esti rece, nu m-ai sunat azi decat o data...nu ti-e dor de mine etc). Si asa relatia noastra nu prea mai era frumoasa. Eram amandoi tensionati, el ca sa simtea strans cu usa intr-una, eu ca nu il puteam face sa mai lase naba munca aia si sa isi faca mai mult timp pentru mine. Dar am ajuns la o concuzie: trebuie sa fiu mai nepasatoare. Cand ma suna, atunci ma suna. nu trebuie sa ii mai reprosez. si asa va fi mai bine

| nu.las.pe.nimeni.in.urma a răspuns:

Cand cineva te place, te place asa cum esti, fiecare avem stilul propiu, probabil mai mult apreciaza gusturile lui decat ale tale. Nu renuta la stilul tau doar asa ca vrea el, asculata-i sfaturile, ia ce este bun, dar tu traieste-ti viata dupa cum ti-ai propus, nu renunta la visele tale nicioadata.