| andreeadaiana2000 a întrebat:

Hei TPU ar trebui sa schimb ceva la mine?
De exemplu eu sunt o persoana care ma stresez foarte usor si as vrea sa nu mai fiu asa stresata ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| FineBroAndy a răspuns:

Trebuie să te relaxezi. Eliberează-te de tot ce e rău şi încearcă să găseşti doar partea bună în lucruri. Încearcă să te comporţi frumos cu absolut toate persoanele din viaţa ta şi te vei simţi mai bine big grin

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu urmezi un tratament de la medicul familist asa vei ramane pe veci si nu o sa te suporte niciunul doar daca dai de un prost.

greece12
| greece12 a răspuns:

Va trebui sa capeti mai multa incredere in tine, mai multa siguranta.
Incepe cu lucruri mici, pe care sa le faci cat mai bine, de la inceput pana la sfarsit.Si,daca nu-ti iese din prima,sa incerci din nou si din nou,fara sa renunti usor,cu incapatanare.
Pentru ca satisfactia lucrului implinit te va umple de mandrie personala si vei indrazni sa faci sau sa spui si lucruri de care te indoiai inainte,tocmai din cauza ca nu aveai suficienta incredere in tine si te stresai la orice te scotea din rutina ta impamantenita.
Fa-ti curat in camera,in dulap,pune-ti hainele dupa culori,dupa sezoane sau dupa ora la care e potrivit sa le imbraci,te vei simti mai bine.
Fa ceva in locul mamei tale,spala paharele sau farfuriile din chiuveta,va fi o surpriza placuta si se va reflecta imediat in bucuria ei, iar tu te vei simti mandra deodata.
Vezi un film care te necajea ca nu-l intelegeai, citeste o carte buna, fa pace cu o fata pe care nu prea o poti suporta si restabileste reatiile bune cu ea, fara sa ai reactii negative...sunt incercari care te vor duce la un control bun asupra persoanei tale si increderea in tine va creste.
Nu te grabi sa raspunzi urat cand te infurii, numara macar pana la 5 in gand si apoi raspunde, zambeste, fii voioasa chiar daca ai vrea sa plangi o saptamana...vezi?
Totul e posibil, depinde numai de tine!
In tine sta secretul, ajunge sa intelegi si sa te "scoti la iveala" singura!
Iti tin pumnii!
happy

| Johnny69 a răspuns:

Fa exercitii fizice, sport, joaca fotbal crede-ma o sa te ajute sau uitate la filmul Fight club o sa-ti placa si o sa vezi cum sa te relaxezi.

| Racnem a răspuns:

Nu mai baga in seama toate prostiile rolling on the floor