| Farcas a întrebat:

Ce ar vrea sa insemne daca fostul meu prieten o intreaba pe prietena mea cea mai buna, de mine, cu toate ca el are prietena? Ar mai exista sanse sa ne impacam, avand in vedere ca nu ne-am despartit de chiar asa mult timp (aproximativ 2 saptamani)Exista posibilitatea sa ma uite asa repede, si sa o iubeasca pe ea in doar 2 saptamani? Multumesc de raspunsuri

Răspuns Câştigător
| urbanghost a răspuns:

Eu cred ca prietenul tau inca mai tine la tine, daca o intreaba pe prietena ta cea mai buna care-ti mai e viata, cred ca si lui ii pare rau ca v-ati despartit, incearca sa vorbesti cu el despre treaba asta, cu toate ca v-ati despartit.

3 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Poate i-ar placea sa ramaneti amici, nu inseamna ca te-a uitat! Iar iubirea asta din ziua de astazi acum ii si maine nu. De preferat este sa-l lasi pe cararuia lui.

| machupicchu a răspuns:

Romanul are o vorba in acest sens : "ciorba incalzita nu mai are acelasi gust." sau :" ata inodata nu mai are aceeasi rezistenta, se rope iar."... "Impaca-te" cu un fost prieten, numai in cazul in care tu ai intrerupt relatia si el te cauta permanent... restul este "vrajeala"...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca el tine la tine, si ar vrea sa va impcati dar el vrea ca tu sa faci primul pas. La urma urmei 2 saptamani nu e mult am vazut cazuri si cu ani de zile eu cred ca ai multe sanse sa va impacati. Sper ca am fost de ajutor cu bine