Întrebare recomandată | UmbraDeVulpe a întrebat:

Ce as putea face ca dupa ce transpir sa nu mi se mai faca hainele cu sare? Ca e foarte rusinos...

24 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa faci dus IN FIECARE dimineata la trezire si seara cand ajungi acasa, cu apa calda si sapun si evident hainele sa le schimbi, dupa fiecare purtare.

| sierra1 a răspuns:

Te schimbi des... dar transpirația NU e o rușine

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns:

Nu ai ce face, asa e transpiratia ta. Porti hainele mai putin si le speli mai des.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Corpul tau se schimba pe masura ce avansezi in varsta.

Ca fapt divers si tatalui meu ii apar asa, aceste pete de sare pe camasa si pantaloni(in spatele genunchilor).

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da.

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns:

Sa porti alb. Tot se fac cu sare, dar macar nu se mai vede. Daca ai problema asta la munca sa zicem, ia-ti niste schimburi cu tine.

| Miruna333 a răspuns:

Botox pentru transpiratie excesiva

Răspuns utilizator avertizat
| Miruna333 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da, injectabil, cauta pe net

Răspuns utilizator avertizat
| Miruna333 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu are legatura cu anotimpul

Răspuns utilizator avertizat
| Miruna333 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu in proportie de 100%, dar nu mai transpiri ca inainte. Citeste pe internet. botox pentru hiperhidroza

| Roxette909 a răspuns:

Asa pățește soțul meu când își ia haine închise pe el, evita haine negre, bleu-marin, gri etc, duș des, bea apa multă.

| leoVaLi a răspuns:

Te rog explica mai precis la ce te referi cand spui "mi se fac hainele cu sare". Te referi la petele alea galbene care apar la subrat?

Răspuns utilizator avertizat