| HXNER a întrebat:

Ce as putea face daca imi e frica de ploaie?
Ma refer nu de ploaie in sine, ci de tunete si fulgere.
Am impresia ca o sa fiu fulgerat in urmatoarele momente..pana si in casa. Sa nu mai spun ca atunci cand vad un pic de nor deja ma inmoi.

Răspuns Câştigător
| eckblume a răspuns:

Ai astrafobie, adica o teama anormala de fulgere si tunete. E ceva normal, nu iti face griji. Nu sta langa fereastra sau afara cand tuna si fulgera si obisnuieste-te cu ideea ca esti in siguranta in casa. Poate daca asculti muzica sau dai televizorul mai tare nu mai auzi ce e afara.

1 răspuns:
| teo530 a răspuns:

Cred ca dggsgs are dreptate. Du-te la psiholog.