| user23415 a întrebat:

Ce as putea face sa scap de timiditate când vine vorba de a comunica cu persoane străine? Cum as putea sa-mi creez cât mai mulți prieteni?

Răspuns Câştigător
| Andra9pk a răspuns:

Ia initiativa.
Lasa timiditatea ca nu o sa te ajute la nimic...
Deschide subiecte de conversatie. doar nu s-o supara cineva pentru treaba asta.s-or gasi oameni pe frecventa cu tine, sa aveti ceva in comun.
Iesi si tu in locuri publice, integreaza-te in grupuri, pana si in jocuri se strang oameni care s-au imprietenit si se vad si in viata reala.
Fii tu sociabil, ca daca stai sa astepti la altii sa faca pasi spre tine...astepti cam degeaba?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sa scap de timiditate... de a comunica" - online sau pe i?
"Cum as putea sa mi creez cât mai mulți prieteni" - reali sau virtuali?

| user23415 explică (pentru sierra1):

Ma refeream la viața de zi cu zi, nu la cea virtuală

| Andreeush a răspuns:

Dintr-o dată nu ai cum, dar încet încet ai putea să fii mai sociabil.
Trebuie să fii mai îndrăzneț, să fii mai comunicativ.

| Osneros a răspuns:

Cum de nu ti-e frica sa comunici pe TPU?