| Gexu a întrebat:

Ce as putea pune in adidasi pentru a nu prinde un miros de transpiratie sau miros? transpir mult si imi miros adidasii(doar cand scot piciorul din ei )big grin bye :*

11 răspunsuri:
| Bogdana a răspuns:

Nu stiu daca stii dar sunt niste saculete parfumate...se gasesc la supermarketuri la raionul acela cu lumanari parfumate, betisoare parfumate, sau mai poti incerca cu menta, pune menta seara in adidasi(seara deoarece noaptea nu ii porti si isi poate face efectul)si dimineata vor avea un miros proaspat! la fel si cu saculetele parfumate.Succes!

| danutza a răspuns:

Aerisestei in fiecare zi si foloseste un spary pentru ei... poti sa si ii speli la masina o data la 2, 3 saptamani si asta daca sunt de calitate sa suporte ...nu sa te trezesti cu ei dezlipitzi happy

| buburuzaucigasa a răspuns:

Cum a spus si Sfaraiacul cu acel amestec de apa si formol poti folosi si spirt medicinal iti dai pe picioare de 3-5 ori p zi, poarta numai ciorapi din bumbac 100%. Eu am incercat si functioneaza, cel mai recoandat ar fi formolul dar poti folosi si spirtul.

Mult SUCCES!

| teodorus a răspuns:

Uite parerea mea: Daca deja ti-ai contaminat adidasii ghinion...
Uite ce sa faci cand iti iei altii noi: iti iei un Deodorant spray cu un miros usor (nu foarte strident) si iti dai la 5 zile cu el pe ambele picioare si nu mai ai probleme... Poti sa procedezi la fel si daca transpiri pe spate sau in orice alt loc.

| milz a răspuns:

Buna. foloseste bicarbonat de sodiu si fa bai cu frunze de nuc

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna. Poy exista un spray special pentru asa ceva care din cate stiu se ia de la farmacie.Sau sunt niste talpi pentru adidasi care miros frumos.Papawinking.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adidasii sa fie din piele.sosetele schimbate zilnic, si pudra.de talc.sau o solutie din formol cu apa nu stiu procentele. te ustura un pic dar nu mai transpiri cateva luni bune.succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Poartă ciorapi numai din bumbac 100%, pudrezi picioarele cu pudră mentolată. După fiecare purtare îi laşi să se aerisească foarte bine.
Încălţămintea, obligatoriu să fie din piele naturală: pantof închis, pantof decupat, sandale, botine, balerini, papuci, expadrile, adidaşi.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si sotul are aceeasi problema, ii mai sterg adidasii cu spirt, dau cu talc inauntru.
Pe picioare se da cu talc, se spala des, se da cu crema mentolata, dar iese f greu mirosulsad
Ne gandim sa consulte un dermatolog, macar stii o treaba.

| zamy a răspuns:

Ultima ta problema este faptul ca miros adidasii urat. Eu iti recomand sa consulti un medic dermatolog sa scapi de problema transpiratiei excesive.

Cat despre adidasi, exista sprayuri antibacteriene atat pentru adidasi cat si pentru picior (de la Scholl)... asta pana iti rezolvi problema cu transpiratia.