| Pufuliky a întrebat:

Ce as putea sa fac parintii nu ma inteleg deloc. Am aproape 18 ani si ei nu imi dau voie sa am prieten considera ca sunt prea mica daca le zic ca vreau sa ies si eu prin oras ma intreaba ca cu cine ies si mai mult de o ora sa stau ce as putea sa fac? Deja m-au adus adus in pragul disperarii mi s-a luat de ei si de tampeniile lor am 18 ani ce mai vor

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

La vârsta ta ar trebui să te impui pentru că dacă o să continui aşa nu îţi av fi bine nici în viitor. Ştiu persoane şi de 30 de ani care sunt dependente de mama şi tata, dacă pleacă trebuie să-i zică mamei, tatălui. Discută cu ei şi explică-le că acum eşti mare şi dacă eşti o persoană ok liniştită, poţi să iei singură decizii. Baftă!

| Firefly a răspuns:

Ar trebui sa te impui in fata lor, sa fii mai independenta.
Pentru inceput eu zic sa le castigi increderea, sau sa le dovedesti ca esti destul de matura ca sa iei decizii singura. Nu le mai canta in struna, fii mai independenta, fa abstractie de ei.Pana la urma e viata ta si deja la 18 ani teoretic esti capabila sa iei decizii singura.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat