| Mi16 a întrebat:

Ce as putea sa fac vara asta? Cu ce sa imi ocup timpul? (am 14 ani si sunt fatahappy

Va rog fara raspunsuri gen "distreaza`te, iesi cu prietenii"

Funda + voturi

Răspuns Câştigător
| Mayyyyyy a răspuns:

Si eu am 14 ani:si stiu ce am sa fac in vacanta!
sa-ti impartasesc si tie ceva:de exemplu ai luat premiu sau ai o carte care nu ai citit-o citeste o carte fff frumoasa, care o citesc este(Singur pe lume)
Sau scrie poezii sau compuneri,sau daca ai unde te poti angaja,si eu am fost angajata :la un magazin, dar nu mai sunt, ca sa castigi niste bani sa-ti iei ceva frumos, sau poti medita pe cineva :eu am meditat un baiat de clasa a 5 a,e frumos sa stii ca ai ajutat pe cineva! sau daca ai bunici ajuta-i pe ei:s-au decoreaza-ti camera! sper ca te-am ajutat, daca nu funda, macar vot! succes.

9 răspunsuri:
| Zoet a răspuns:

Acelasi raspuns i l-am mai dat cuiva.

De PC m-am saturat.
Afara e prea cald.
Ies doar pe la 6-7 da' cu cine? laughing

Mai bine era la scoala love struck.
Cred ca o sa ma duc la bunicii mei, la tara. Ca acolo e racoare, pot face ce vreau, gasesc eu. happy

Te uzi (cu apa ) love struck cu prietenii, vecinii ce ai tu.
Va bateti cu inghetata love struck.
Jucati adevar, provocare, procent; v-ati-ascunselea; ratele si vanatorii.

Incercati sa faceti portretul unui prieten, sau poate auto. portretul.

Iesi cu cainele la plimbare. Prin parc love struck.

Fa-ti un blog, si scrie.ti toate sentimentele tale, placeri etc.Ce-ai de gand sa mai faci.

Incearca sa faci acele bratari ale prieteniei love struck. Cumperi ata, si mestesugaresti. Cauta pe youtube videoclipuri cum se fac acestea.

Te uiti pe fb happy

Raspunzi pe TPU love struck

Asculti muzica happy.

Te plimbi prin oras, de una singura oh go on, faci cumparaturi...

Poti sa-mi dai id-ul tau p privat si mai vorbim. happy

Pe curand wave.
Sper ca ti-am fost de folos.
Pff, vara-i lunga. :-

| Zoet a răspuns:

Acelasi raspuns i l-am mai dat cuiva:

De PC m-am saturat.
Afara e prea cald.
Ies doar pe la 6-7 da' cu cine? laughing

Mai bine era la scoala love struck.
Cred ca o sa ma duc la bunicii mei, la tara. Ca acolo e racoare, pot face ce vreau, gasesc eu. happy

Te uzi (cu apa ) love struck cu prietenii, vecinii ce ai tu.
Va bateti cu inghetata love struck.
Jucati adevar, provocare, procent; v-ati-ascunselea; ratele si vanatorii.

Incercati sa faceti portretul unui prieten, sau poate auto. portretul.

Iesi cu cainele la plimbare. Prin parc love struck.

Fa-ti un blog, si scrie.ti toate sentimentele tale, placeri etc.Ce-ai de gand sa mai faci.

Incearca sa faci acele bratari ale prieteniei love struck. Cumperi ata, si mestesugaresti. Cauta pe youtube videoclipuri cum se fac acestea.

Te uiti pe fb happy

Raspunzi pe TPU love struck

Asculti muzica happy.

Te plimbi prin oras, de una singura oh go on, faci cumparaturi...

Poti sa-mi dai id-ul tau p privat si mai vorbim. happy

Pe curand wave.
Sper ca ti-am fost de folos.
Pff, vara-i lunga. :-

| TTdsIulia a răspuns:

Ai 14 ani. simte asta din plin, distreaza-te, iesi la plimbare seara, du-te la mare, la plaja, uita-te la filme, asculta muzica, stai la calculator, dormi cat vrei tu.mai exact fa ceea ce iti trece prin cap.:* e o vara pe care nu trebuie sa o ratezi :X!

| PanaDeIdei a răspuns:

Hey! Ai putea sa iti hasesti un hobby, cum ar fi: sa faci bratari din ate, sa colectionezi monede sau timbre...(eu imi fac un carnetel, cu niste activitati pe care demult doresc sa le fac, dar nu am apucat, si le-am rezervat pentru vara) Incearca si tu sa faci asa. Ai mai putea, de ex sa te documentezi asupra unei anumite tara, pentru o posibila vizita, invata diferite modele de unghii, machiaj, fa poze, inscrie-te la un sport, la dans, sau, danseaza acasa. Pune-ti muzica si danseaza. Eu cand ma plictisesc fac gimnastica! Pun muzica si incep sa ma misc. Bafta, sper ca ti-am fost de ajutor.

| COOLboY a răspuns:

1.Poh poti sa mergi sa muncesti undeva...sa ii ajuti pe bunici daca ai...cate nu poti face in vacanta?

2.Sa te distrezi

3.Depinde de ce iti place sa faci, si de ce esti limitata (financiar, familial, scolar etc.). Este o intrebare prea generala.

4.Plimbari cu prietenele(sau prietenul,filme...relax in general,ca doar de'aia e vacantza

5.Role, bicicleta, excursii, televizor, sa chemi prieteni pe la tine, sa asculti muzica, sa impletesti bratari, sa faci o baie fierbinte, sa mergi la mare/la ski, sa mergi in parc, sa mergi la mall, poti sa faci ORICE !
Nu o sa iti zic sa citesti pentru ca asta e primul sfat pe care il primesc de la parinti cand zic ca ma plictisesc

6.Sa mergi la mare,rude,tabere sanatoriu eu am fosst la toate e super tare alt...

7.Hei. Ooof, ce intrebare Pai poti face ce vrei. Sunt atatea lucruri distractive de facut, vacanta sa fie ! Depinde in ce perioadal; iti voi da idei pentru vacanta de Pasti, spre exemplu : Poti sa iesi cu prietenele sau colegele in oras la o prajitura, puteti sa iesiti cu rolele, sa faceti poze, te poti juca pe calculator, poti sa citesti o carte , sa te uiti la vreun serial [Gossip Girl, 90210, The vampire diaries. Sunt superbe! ]. la vreun film ceva [Twilight, Luna Noua, Eclipsa,de groaza: One missed call, the uninvited, Dead silence, Paranormal activity] , daca esti adepta telenovelelor te poti uita la Narcisa salbatica de luni pana joi de la 22, sau 22 fara 10. Depinde de zi. Poti sta pe facebook, iti poti face un blog si sa scrii pe el, poti colora, poti dansa; te poti duce la un curs de teatru sau de dans.
Eu ti-am dat acum idei pentru toate varstele pentru ca nu ai precizat cati ani ai. Eu sper ca ti-am fost de folos!
Numai bine si bafta!

| Deea_7606 a răspuns:

Pai...cred ca ai putea sa mergi sa te plimbi cu prietenii tai prin oras, la un suc, o inghetata.stiu si eu? si daca ai banutzi multi mergi si tu cu parintii la marelaughingsau mergi la o colega.sau invit-o pe ea la tinehappyhmm... daca ai vreo pasiune cauta un forum cu tema care te pasioneaza si converseaza cu diverse persoane, cerele id-ul si vb cu ei despre pasiunea voastra.big grinsper ca te-am ajutat laughing

| BrokenAngels a răspuns:

1. Du-te la un film in aer liber
2. Viziteaza un acvariu
3. Mergi intr-un parc de distractii si da-te neaparat in roata
4. Construieste un cort din paturi in curtea ta
5. Alearga prin ploaie
6. Fa un foc de tabara impreuna cu prietenii
7. Fa o excursie
8. Alearga dis de dimineata, cat sa prinzi rasaritul
9. Citeste o carte pe iarba, la soare
10. Ia micul dejun in pat
11. Fa un video impreuna cu cei dragi
12. Organizeaza cu gasca un concurs de ascuns si gasit comori prin oras
13. Du-te intr-un parc de aventuri, catara-te peste tot si da-te cu tiroliana
14. Fa o excursie cu bicicleta
15. Inoata. Daca nu la mare, macar in bazin
16. Fa un maraton de seriale
17. Viziteaza o gradina zoologica
18. Dormi sub cerul liber
19. Organizeaza un picnic
20. Incingeti o bataie cu apa

| Sedativ_7392 a răspuns:

Poi ai avea atatea lucruri de facut...
Acum difera si de parintii dai daca ti-ar da voie.
Ai putea merge cu prietenii cu cortu undeva-n apropiere.la padure undeva. prin cluburi. parcuri sunt foarte multe lucruri de facut mai ales vara cand suntem in vacanta...
Eu una. stau mereu p afara.[seara] plimbari/parcuri/cluburi/ cel mai important e sa ai prietenii langa tine si veti face multe lucruri.

| DiamantulNegru a răspuns:

1.Poti sa citesti(Marile sperante, Regele Arthur si cavaleri sai etc.)
2. Poti sa cauti la librari jocuri pentru fete iti arata multe lucruri.
3.Sa asculti muzica.
4.Sa dai o PijamaParty.
5.SA te uiti la filme.
6.Sa mergi la strand(poti sa-ti inviti si cateva prietene).
Sper ca te-am ajutat.