| Diyana a întrebat:

Ce as putea sa-i spun celei mai bune prietene sa ma ierte, daca i-am spus "daca nu-ti convine ies" (asta i-am spus pe mess) si s-a suparat. Ce i-as putea spune sa ma creada si sa ma impac cu ea din nou. Funda

Răspuns Câştigător
| βʋϰβʋииʏ a răspuns:

Dacă s-a supărat din atâta nimic nu îţi este prietenă. E ciudat căci şi eu sunt certata cu cea mai bună prietenă care ma lăsat singură într-un parc ştiind că sunt acolo şi nici nu mă mai bagă în seamă de 2 zile. Eu aştept să mă bage în seamă ea, dacă nu îmi fac alţi prieteni. Aşa să faci si tu, e greu dar aşa afli dacă îţi este prietenă adevărată iar eu cu ea suntem cele mai bune prietene de 13 ani 2 luni şi 2 zile ( din păcate nu am numărat orele, secundele şi minisecundele rolling on the floor) )

| Diyana explică (pentru βʋϰβʋииʏ):

DA, ea se supara mai din orice, si de multe ori de abia ii castig prietenia, si imi e greu sa tot gasesc solutii, si sa ma gandesc cum sa-mi cer iertare, asa face si ea de multe ori dar eu nu fac asa ca si ea, dar ma gandeam ca o sa ma intrebe ca ce am sau ceva, dar nimica. Eu am avut multe prietene dar in niciuna nu am avut atata incredere ca si in ea, si speram ca ea sa fie ultima si cea mai buna prietena. Eu de aproape una an sunt prietena cu ea. Stiu ca prietenia se casiga in tipm, dar na. Merci de ajutor, mai astept si alte raspunsuri...

4 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Explica-i ca nu ai vrut sa o superi si ai folosit o expresie la,, repezeala'' fara sa te gandesti prea mult la implicatii.

| Diyana explică (pentru cat):

I-am spus asta, dar ea imi tot spune "da, da", ca si cum nu m-ar crede. sad

| Diyana explică:

Va rog ajutati-ma!