| Wizz a întrebat:

Ce carti imi recomandati ?big grin

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Beletristică!
Pa, pa.

| CristineDelaruss a răspuns:

Castelul Singuratic- George Nestor
e foarte frumoasa si usoara. (:
Lectura placuta.

| beautifulkiss a răspuns:

Buna Veronika se hotaraste samoara de Paulo Coelho.Am citit cartea si este super frumoasa.Numai bine.

| alessia a răspuns:

Daca esti la varsta adolescentei iti recomand ~dama cu camelii~ e un roman despre viata unei tinere...foarte interesanta. dar mai am una
uite:armand lanoux-maiorul watrin

| dragutza a răspuns:

Pai de mihail drumes: ivitatie la vals, elevul dima dintr-a saptea, scrisori de dragoste! sunt foarte frumoase cartile astea.

| Mao a răspuns:

Aventura : Toate de Jules Verne si Alexandre Dumas.
Familie si dragoste (dragoste pentru cei apropiati nu gen Sandra Brown) : Floare-de-Zapada si Evantaiul secret de Lisa See; Vechiul oras imperial de Yasunari Kawabata (toate cartile de Yasunari Kawabata, sunt mirifice)
Drama : Leandrul Alb de Janet Fitch
Dragoste, drama : Memoriile unei geishe de Arthur Golden
Umor : Cine stie castiga de David Nicholls

| StilSanatos a răspuns:

Buna, poti citi pentru varsta ta singur pe lume de Hector Malot, poveste de iubire de Erich Segal, mizerabilii de Victor Hugo, este o carte f interesanta, chiar daca ai de citit un pic mai mult la ea

| Niinuuu a răspuns:

Sa nu plangi sub clar de luna =]

| anna7_4794 a răspuns:

Am citit recent cartea P. S. Te iubesc de Cecelia Ahern(tot cineva de pe TPU mi-a sugerat-o) si mie una mi-a placut foarte mult.

Si inca ceva care mi-a placut... Bestia de Alex Flinn si Fascinatie de Melissa Marr.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Am vazut ca ai 14 ani, probabil anul viitor vei fi clasa a IX-ahappy si m-am gandit sa-ti propun ceva care se face in clasa a 9-a la orice profil:
-Mara de Ioan Slavici(ador romanul)
-Ciocoii vechi si noi de Nicolae Filimon
-Fratii Jderi de Mihail Sadoveanu
sau poti sa citesti daca vrei romanul Ion de Liviu Rebreanu. e superb romanul, chiar daca nu l-am studiat la clasa pana acum.
Bafta la citit!kiss

| poomplemusik a răspuns:

Robinson Crusoe, Doi Ani de Vacanta