| babygyrl a întrebat:

Ce carti v-au impresionat cel mai mult? Din ce ati citit...Eu am citit ceva carti dar sa spun sincer nu m-au impresionat fff mult. Am citi Anna Karenina de Tolstoi. Lorelei de Teodoreanu.Maitrey de Eliade, tot de Eliade Romanul adolescentului miop si Nouasprezece trandafiri. Edera(autor italian are nu tin minte) Masca seductiei, Un vis nepretuit. O moarte care nu dovedeste nimic etc etc. Spuneti-mi ce va impresionat la cartile pe care le-ati citit. Cele mai multe au funda...

Răspuns Câştigător
| micutadhampir a răspuns:

Alchimistul, Veronika se hotaraste se moara, cam tor ce a scris Paul Coelho, sunt carti din care ai ce invataturi sa tragi, carti de viata.

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu am citit prea multe
Ca nu m-am apucat de mult timp sa citesc calumeabig grin
Mi-a placut O scrisoare de dragoste mult.M-a impresionat asa ca s-au revazut dupa un an, desi niciunul nu mai credea ca e posibil...

| babygyrl explică:

@happycolour...am citit si Jane Eyre si Doamna Bovary sunt carti frumoase...Mandrie si prejudecata am incercat dar nu mi-a placut cum incepea si am lasat-o.

| happycolour a răspuns:

Ar trebui sa citesti Jane eyre sau Pride and Prejudice(mandrie si prejudecata) sunt carti superbe. Din aceeasi categorie : Agnes Grey, Madame Bovary si una romaneasca care ramane preferata mea : Invitatie la vals big grin toate sunt frumoase, autorii poti sa ii gasesti dand un search. :*

| Papadie02 a răspuns:

Cartea care m-a impresionat a fost Domnisoara Christina de Mircea Eliade si Dama cu camelii de Alexandre Dumas[fiul]. Incearca si Paulo Coelhohee hee toate cartile lui sunt frumoase si interesante, iar daca vrei ceva mai modern incearca Colectia Coktail... le gasesti la editura Humanitas. Sper sa te ajute raspunsul meuhappy