| PunisheR01 a întrebat:

Ce credeti ca inseamna "Varietatea este insusi condimentul vietii, e ceea ce ii da gust."?

Astept mai multe variante, cea mai buna >-- FUNDA. happy

2 răspunsuri:
| FaraIdeiDeNume a răspuns:

In viata poti alege multe lucruri pe care sa le faci si ai dreptul de a alege din toate acestea, sunt in varietate larga. Daca nu ar fi aceste lucruri atat de diferite si numeroase viata ar fi plictisitoare, traita in acelasi mod de toata lumea, deci fara gust. Vrei sa dezvolt mai pe larg?

| Viiic a răspuns:

Oameni. Oameni mari, simpli, fastuosi, tineri, experimentati ori natangi. Putem sa ne scufundam in categoriile ample de oameni. Si nu doar. Ne referim si la sentimentele acestuia, visele, expresiile, mimicile, deci viata acestuia. Toate astea definesc "varietatea", si nu doar da gust vietii, ci completeaza imaginea acesteia. Sa ne imaginam viata doar cu oameni buni, sau doar cu cei rai, sau cei egoisti... Este la fel ca si o carte doar cu prefata.