| Zoet a întrebat:

Ce credeţi că s-ar întâmpla dacă am trăi într-o lume în care gândurile noastre ar fi cunoscute? Cum ar fi? V-ar plăcea?

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ferească Dumnezeu de aşa ceva!
Gandurile sunt una iar ce iese pe gura este alta! Aici intervine judecata,autocenzura,moralitatea fiecaruia,educaţia... A fost un film cu tema asta, cu un tip care auzea gandurile celor din jurul lui! Au fost numai încurcături! Mă rog, ăla era ficţiune.

| sunetul a răspuns:

Ar fi interesant.
Mi-ar placea big grin.

| ℓίίίgнт a răspuns:

Eu una cred ca ar fi groaznic,imagineaza-ti, o lume fara intimitati sa iti cunoasca oricine si cele mai ascunse ganduri despre orice.Mie chiar nu mi-ar place, si cred ca nimanui.big grin