| yinyang a întrebat:

Ce credeti ca va fi in 21.12.2012?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 21.12.2012 nu va veni sfarsitul lumii! Calendarul Mayas este cel mai precis din lume, iar in el, cea de-a 5 a Lume se sfarseste in 1987. A 6a Lume incepe in 2012 ceea ce inseamna ca noi acum ne aflam intre doua lumi, lucru care se numeste "Apocalipsa" sau "Revelatia" si inseamna ca adevarul ne va fi revelat, nu ca va veni "Sfarsitl lumii".

67 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Mi-a zis varamiu ca cica atunci va fi un fel de sf lumii...adica se va schimba nu stiu ce, si vor murii multi oameni...cica doar o treime din oameni o sa supravietuiasca...chatterbox
Bazaconiibig grin

daniela
| daniela a răspuns:

O zi ca orice zi

| xibalba a răspuns:

In 21 dec... va mai fi putin pana la revelion big grin

| SweetCandy a răspuns:

Pai peste 3 zile va veni mos craciunhee hee

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nimic. ar trebui sa fie ceva?confused

| St!L a răspuns:

Pe 24 vine Mos Craciunlaughing

| DeeVee a răspuns:

Sfarsitul lumii, Apocalipsa... Dar lumea va supravietui .adica nu e chiar asa grav o mare parte din populatie va muri da vor mai exista si supravietuitori...cica Romania este ferita de perilcole majore...

Baby.ShiNe

| Marry:X a răspuns:

Pai at aproape ca fac 18 ani aia va fi:X nu va veni sf lumii... doar d-zeu stie cand va fi. poate sa fie maine, poate sa nu fie niciodatabatting eyelashes

HepHap
| HepHap a răspuns:

Va fi multa tevatura. Babele isi vor face cruci si matanii, unii se vor ascunde prin canale si ghene, altii se vor zidi in casa. Multi vor alerga pe strazi, nehotarati fiind daca sa se urce pe bloc si scape de apa sau sa se bage in beci si sa scape de foc. Eu voi sta pe balcon, inarmat cu cartofi fermentati si oua din 2009 (am inceput de acum sa le strang, iti dai seama cum or sa puta) si ii voi lua la tinta pe toti tembelii care cred ca sfarsitul lumii vine la ceas. Sigur nu se vor supara.
Satisfactia de a fi supravietuit, pe care o vor avea a doua zi, ii va face sa uite de micul incident din ziua anterioara (chiar daca mirosul va mai persista pana la Craciun)

| cristina93 a răspuns:

Va fi vineri big grin

| Abcfunny a răspuns:

O mare minciunahappy

| kh1ss a răspuns:

O zi friguroasa de iarnahappy

| Nimeni a răspuns:

Eu nu cred ca va fi asa...
Nu va sti nimeni cand vine sfarsitul decat Dumnezeu...asa ca Otv`ul, Protv`ul sa vorbeasca mult si bine...

| Ellena a răspuns:

Pai va fi ignatul, iar peste 4 zile Craciunulhappy

| Viuvi a răspuns:

O zii obisnuita sau...Doar Dumnezeu stie!

| Haydee a răspuns:

O zi de iarna?big grin
Vacanta de iarna?laughing

| adeana a răspuns:

Vineri happy
Se intampla ceva ce se intampla foarte rar - solstitiul de iarna se suprapune cu mijlocul caii lactee si cu soarele.
Mayasii aveau un alt sistem de calendar. cu niste cicluri, care acum se termina si incep altele.

| selef a răspuns:

Ziua tatalui meu.

| kayan a răspuns:

Vreau si eu un link cu "schimbarea" asta care se prevesteste, va rog.

| kayan a răspuns:

@nickname: mersi!

| sweet_girl_carmen a răspuns:

O frumoasa zi de iarna!

| Bianca_4346 a răspuns:

Ziua mea de nastere cand voi face 18 anisori:X:X:Xlaughingtrebuia sa fie ceva legat de sfarsitul lumii?

| zuzushi a răspuns:

Ar trebui sa fie sfarsitul? asa parca am auzitthinking
dar nu cred nimic oh go on...de cate ori n au mai zis ca e sfarsitul. si cand am intrat in noul mileniu cica trebuia sa fie sfarsitul ...tot vrajeala e si acum... chill tongue

| Lumy a răspuns:

Am cuparat cartea 2012 APOCALIPSA, cam plictisitoare

| alle_1861 a răspuns:

Zapada. love struck

| annda a răspuns:

Soare.

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Nu va fi sfarsitul lumii, va fi doar o schimbare.

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Ne vom pregati de craciun :X