| andrei a întrebat:

Ce credeti despre aceasta noua moda "emo"?

Doar nu spuneti ca acei oameni sunt asa pentru ca au o viata grea...aia care au o viata grea si se plang se numesc lasi!

7 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Emo sunt acei oameni care vor neaparat sa iasa in evidenta, care fac orice pentru putina atentie!

| Crisis a răspuns:

Moda asta "noua" e de mult timp. Parerea mea? Pusti care n-au ce face... Bine, un procent foarte mic chiar au problemele care spun ca le au [depresie, emotivitate excesiva, ambele din cauze diferite precum parintii despartiti si alte chestii]. Majoritatea sunt adolescenti care nu s-au regasit in niciun stil [rapperi, rockeri, etc.] si au devenit emo. Se cred cool. Iar daca ei zic ca nu se considera cool, asta ii fac cool, nu?

| andrei explică:

Corect...am gresit eu o moda "vechehappy

| emchristina a răspuns:

Emo sunt aia carora le place sa creada ca au o viata grea. e vorba de sentimente, emotii sau pura prostie. pacat de adolescentii care-si distrug viata pentru ca asa cred ca e bine. am cunoscut pe cineva care mi-a zis ca sa taiat cu lama pentru ca pur si simplu asta inseamna sa fi emo. era sa-i trag o palma ca sa-si revinalaughing.nu stiu cine i-ar putea ajuta. poate numai Dumnezeutongue

| nathalie a răspuns:

"emo" e o "moda veche" defapt...in plus mie mi se pare corect sa lasam fiecare persoana sa se comporte cum simte si cum vrea, nu sa-i judecam. si ma bucur ca ai punctat bine:moda emo.ca moda mi se parea ok cat timp erau un grup 2 de "emo" pe strada, mi se parea un stil diferit si niste oameni curajosi ca au curajul s ainfrunte lumea, dar am inceput sa fiu impotriva cand toti copiii de pe la 11 pana la 18 ani erau "emo" se taiau, se imbatau, se drogau si fumau "ca viata-i grea"

| natalyia a răspuns:

Dragule, ei au o lume diferita de a noastra un ex: isi taie venele, eu nu ii inteleg dc fac chestia asta? acei oameni sunt posedati de diavol ei spun ca nu-l iubesc pe Dumnezeu ei bine ei zic chestia asta dar cand nu erau emo ca stii nu poti sa te nasti emo cand ei erau copii nu ziceau chestia asta emo este o tampenie dupa parerea mea! unu se fac emo ca le sta bine prosyti!

| George_Mihai_Chiper_1982 a răspuns:

In primul rand generatia emo nu e noua ..are ceva vreme de cand e in circulatie si practic isi ia adeptii prin tinerii care nu prea au prieteni si vor sa se intergeze in ceva adica vor sa se identifice untr-un fel sau altul.