| virusxxx112 a întrebat:

Hei! TPU sunt un baiat de 13 ani si locuiesc cu aprintii.Am o viata tare grea numai ca acum ori ne da afara din casa ori imi ia lucruri din casa pentru ca mama si tata au datorii si nau mai avut timp sa le plateasca si tata e un alcolist si jumatate iar mama e necajita ca el da tot salarul pe bautura. M-am gandit daca vine in casa acei oameni si intra peste mine eu zic ca sa le cer mandat de perchezitie pentru ca eu as dori sa devin avocat si stiu legile [cateva]. Daca imi ia bunuri ma duc la ei [doar daca nu ia si actele de la acele] arat actele la politie si ii acuz pentur furt. Ce credeti mai dati-mi voi idei sau macar spuneti-mi daca e bine asa ceva. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Hirako a răspuns:

Probabil vor avea mandat de perchezitie.Cel mai simplu ar fi ca taica-to sa nu mai bea, dar probabil nu se va opri.Deci maica-ta ar trebui sa divorteze, datoriile se vor imparti fifty-fifty iar taica-to ori va plati ori va merge frumusel la inchisoare si voi scapati de jumatate din datorii.

3 răspunsuri:
| Eaaa_4667 a răspuns:

Buna. Imi pare rau pentru tine. dar ar trebui sa vorbesti cu tatal tau cand nu e beat vorbesti de la tata la fiu Nu treebuie sa ii acuzi pentru furt! Nu ai pentru ce! funda?

| BelieveMe a răspuns:

Eu zic sa te consulti cu cineva care se pricepe in domeniu inainte sa actionezi. poate vreo ruda sau un prieten.

| Sedativ a răspuns:

Cunosc pe cineva cu aceeasi problema... Nu exista nici o rezolvare decat ca mama ta se desparta de tatal tau, sau sa vorbesti tu serios cu el.
Daca nu vrea sa se desparta poate este pentru ca nu va mai avea sprijin in cresterea ta de la tatal tau.