| Dudulina1812 a întrebat:

Ce credeti despre conceptul de a fi popular? In ce sens te schimba acest lucru? V-ati dori sa fi-ti populari? Cum credeti ca ar fi viata voastra daca ati fi populari, şi daca esti deja cum te simti?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

O persoana de genul acesta ar fi exact opusul meu. Nu caut atentie si nici nu ma strofoc sa o obtin cu orice pret. Prefer sa fiu un fel de observator si sa fiu lasata in pace sa imi vad de treaba mea. Nu prefer sa fiu ridicata in slavi la orice pas si nu am nevoie de aprobarea altora sau de prezentra acestora la asa-zisele evenimente importante din viata mea. Nu am fost niciodata populata datorita personalitatii mele si nici nu mi-ar placea sa fiu, fiindca as gasi asta extrem de agasant si iritant. Nu as suporta nici macar o zi. Prefer sa imi petrec majoritatea timpului singura, sa nu dau explicatii nimanui, sa nu ma incadrez intr-un tipar anume, sa nu fiu in pas cu ultima moda si asa mai departe. Deci nu, nu sunt si nici nu mi-am dorit vreodata sa fiu o persoana populara.

2 răspunsuri:
| Denisadraguta a răspuns:

Pai eu sunt deja populara si de multe ori e chiar super.Adica ai tot ce iti doresti, nimeni nu are curajul sa se ia de tine, nu esti invizibila! Dar sunt unele momente cand imi doresc sa fiu complet invizibila.Lumea are asteptari prea mari de la mine si sunt prea sufocata.Dar 99% e super tare sa fi popular.Nu mi-as putea imagina viata fara sa fiu populara.Asa m-am nascut si asa sunt de mica.Nu sunt fitoasa doar ca asa sunt obisnuita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt două cazuri în care ajungi popular:
1. Ești o persoană foarte dezvoltată social, pe placul tuturor persoanelor care contează, știi să îți echilibrezi viața și să captezi interesul. Ești înțelept și inteligent.
2. Ești foarte fițos, ai bani, ifoane, arăți bine de la natură, înveți să prinzi tupeu și să te impui, dar nici oamenii ăia de care ai dat nu sunt prea inteligenți. Depinde de colectiv!

Mai ales în cel de-al doilea caz, se va profita de faima ta ca aceia să ajungă niște populari mai mici.

Nu, n-aș vrea să fiu. Prefer să fiu apreciată de cei pe care îi apreciez, iar ăia nu-s mulți. N-am nevoie de mai mult. Desigur că îmi oferă putere, e un avantaj, însă pe mine mă interesează să îmi exersez creierul.