| BlondaBlondii a întrebat:

Ce credeti prima data cand auziti ca o fata de 15 ani nu mai e virgina?happy Primul gand al vostru happybig grin.

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mai e o copila normala, a depasit bariera infantei prea repede.

Apache
| Apache a răspuns:

Taratura...

| corolav a răspuns:

Alta pe care a mîncat-o între degetele mari de la picioare.

| FemeiaPisică a răspuns:

Dacă scriu aici ce aș gândi cu adevărat, o să îmi fie șters răspunsul.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Cred că a refuzat să îşi trăiască copilăria. Şi e păcat, că la vârsta asta nu ştie exact despre ce e vorba.

Numai bine!

| Wehrmacht a răspuns:

Cred ca... putin imi pasa.Nu o cunosc, n-am de ce sa imi pese sau sa-mi dau cu parerea, si daca asi cunoaste-o tot nu m-ar interesa.

| FadetoBlack a răspuns:

Who gives a ***?

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Cum e vorba din popor, "mi se rupe".
Nu vad de ce mi-ar pasa mie, ca o copila si-a inceput viata sexuala la 15 ani, se putea si mai rau (putea sa o inceapa la 13). Fiecare face ce doresti cu propria viata, restul (care nu sunt din familie sau macar prieteni) sa isi vada de propria ograda...parerea mea.

| OnuOnulică a răspuns:

Realizezi că dacă scriu cu adevărat ce cred o să mi se șteară răspunsu, nu?

| Duucu a răspuns:

Da,deci tu ești, nu te mai ascunde.
Ce să zic, următorul pas e bordelul, baftă.

| greyhound a răspuns:

Acum ma gandesc "Alta copila proasta"
Daca eram cu 10 ani mai tanar m-as fi gandit "Inseamna ca merge si la mine o tura"

| Seepty a răspuns:

Eu cred ca nu este normal ca la acea varsta sa nu mai fie virgina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Centurile şi autostrăzile pot sta liniştite, fetele se vor călca în picioare să ajungă pe marginea lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca despre tine e vorba in intrebare.
Asta e primul gand.

| BlondaBlondii explică (pentru anonim_4396):

Este vorba de iubita unu prieten foarte apropiat mie... happy

| BlondaBlondii explică (pentru anonim_4396):

Incerc sa o conving ca nu este bine ce face dar nu prea reuseschappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru BlondaBlondii):

Ma indoiesc, sincera sa fiu. E un cliseu: se pune intrebare in numele unei prietene apropiate care este de fapt autoarea intrebarii (adica tu) pentru a evita critica si asumarea responsabilitatii.

Apoi, ai o presimtire ca, daca exista sanse sa fii criticata, vei spune o parere pe care majoritatea o aproba, sa scapi de orice posibila vina.

Oricare ar fi adevarul, parerea mea e ca oamenii au foarte multe inhibitii legate de sex. Chiar si pe TPU, cei cu adevarat deschisi si mai ales sinceri sunt putini, ii gasesti greu. In public, cum multi sunt ipocriti, desi nu li se cere parerea, vor incepe sa arunce cu noroi.

Care e parerea mea, pe care mi-o asum? Una lunga, sper sa nu plictisesc pe nimeni.

Din punct de vedere al sanatatii nu e chiar foarte bine, la 15 ani e chiar un joc de noroc: in ciuda riscurilor crescute de a dezvolta unele boli precum cancerul de col uterin, cauzat de fragilitatea unui corp de 15 ani, placerea este si ea mare, dupa cum se zice, ca sexul e cel mai tare drog.

In cazul acesta, ma gandesc numai la daune, in special la cele din jur: cat de informata si responsabila esti la varsta asta, oricare ar fi ea? Poti sa fii matur si la 15 ani, mai matur decat una de 18, nu te culca pe o ureche datorita unei bariere de varsta, doar ca sunt sanse mai scazute sa fii, de fapt, mai matura.

Ce stii despre metodele de contraceptie?
Despre pastila de a doua zi?
BTS?
Despre oameni, ca sa stii peste cine dai? Cine vrea de la tine doar ceva anume cand tu vrei mai mult? Cine te poate lasa cu o trauma?
Cand esti de fapt pregatita?
Despre testele de sarcina?
Despre ciclul menstrual cu ovulatia?

Apoi, moralitatea... vietii. Cat timp nu vorbesti cu persoane care te-ar judeca, le dezvalui doar celor in care ai incredere si carora le stii convingerile, societatea de ce ar trebui sa se bage? Nu, nu esti curva. Si termenul de „curva" e relativ. Ideal ar trebui sa ramana intre tine si el, doar ca se mai intampla sa ai nevoie de un sfat de la cineva de incredere.
Lumea e invidioasa si frustrata din acest punct de vedere, doar ca in tacere, nu prea recunoaste nimeni adevarul. Poti sa ai in continuare o conduita buna, sa fii capabila de lucru, sa fii altruista, nu are nicio legatura cu activitatea din pat pentru ca nu faci sex cu societatea.

Doar ca, mare grija la boli, de orice fel, eu nu as face sex la 15 ani. Cancerul inseamna totusi ceva.

Si nu incerca sa opresti pe cineva din a face asta. Odata inceput, trebuie continuat, altfel va deveni foarte frustranta lipsa. Incepandu-ti viata sexuala, amestecul fizic si emotional de placere devine important pentru interior, ce sa mai zic de exterior.
Si grija mare cu cine incepi, sa ai incredere ca persoana respectiva iti va oferi tot suportul emotional si ca nu vei regreta.
Sunt fete de 15 ani naive care cad in plasa alora de 20+, adica pedofili, si de asta trebuie sa ai grija. Desi legal, de la 15 ani e permis, in cazul in care face cineva o reclamatie si reuseste sa o sustina ( oamenii legii au realizat ca minorii tot fac sex pe unde apuca si ca nu are rost sa le strice viitorul din nimic in inchisoare), social, lucrurile stau diferit. Compatibilitatea e cruciala. la 20 de ani sa te pui la mintea uneia de 15 ani spune multe si nevrute despre tine.
Te-ai putea indragosti la 15 ani de unul de 11? E cam la fel, privind etapele respective de dezvoltare. Plus de asta, nevoile sunt diferite de la varsta la varsta si greu de suplinit reciproc.
-------

| AOLEVRIC a răspuns:

Nu stiu daca asta inseamna neaparat ca e " curva " dar nu e normal, sau na. mai sunt si exceptii sau poate diferite motive, cine suntem noi sa ne dam cu parerea? Si cand aud asemenea lucruri pot doar sa raman uimit, iar cu alte ganduri nu-mi incarc mintea.

| Byucc a răspuns:

Nu sunt in masura sa judec si nu o voi face.

| L0v3isTheWaY a răspuns:

Nu inseamna ca daca si-a pierdut virginitatea la 15 ani e curva, dar cu siguranta meseria pe care o va practica in viitor va fi prostitutia. happy

| AntonyaCeaCurioasa a răspuns:

Mai oamenii din lumea de astazi sunt foarte rai dar sa stii ca astia oameni rai cam au dreptate. Este o chestie cam dereglata pentru o fata de 15 ani caci viata sexuala incepe de regula la 17 ani. mai dar in principiu conteaza si faptul ca daca ea chiar si-a dorit si a facut protejat atunci nu prea e ce sa comentezi...

| YzzyUnIngerash a răspuns:

Toti stiu sa ii critice pe altii, dar pe ei insusi nu se vad si nu le place sa fie criticati. Nu exista o regula unde sa se spuna ca viata sexuala o incepi la o anumita varsta sau numai daca esti major, pentru o fata acesct moment este unul foarte delicat, iar daca ie aceasta decizie inseamna ca tii cu adevarat la partener, dar ai grija cu cine alegi sa o faci! Si cum! Iar pentru ceilalti utilizatori... vorbiti mult si prost... nu esti curva daca iti incepi viata sexuala cand esti minora. Dar cele care umbla aproape dezbracate pe strada si au in fiecare zi alt iubit cum le considerati voi?