| Simona404 a întrebat:

Ce dieta sa folosesc pentru a slabi?

Răspuns Câştigător
| spotlight a răspuns:

In nici un caz infometarea...mananca putin dar des si fa sport mergi prin parc sau pe strada, sau cu bicicleta, rolele etc

4 răspunsuri:
| goldheart a răspuns:

Buna, simona. In primul rand, trebuie sa tii intotdeauna minte ca trebuie sa slabesti frumos si sanatos. Ptr asta, nu'i neaparat nevoie sa tii un regim strict, ci sa inlocuiesti mancarurile nesanatoase din alimentatia ta, precum fast-food-ul, carnea grasa, prajelile, painea in exces big grin etc. cu muuulte salate, fructe, legume, peste, paste. Al doilea pas ar fi sportul. Voleiul si dansul te-ar ajuta extrem de mult: ti-ai modela frumos corpul si ai slabi in acelasi timp. Ai putea cocheta si cu inotul, desi vara s-a terminat, baschetul, handball-ul. Jogging-ul este si el esential : poti alerga prin parc cu o prietena...sau poti sa-ti iei o bicicleta sau role. Sunt n variante de care te poti ''agata''. Profita de ele si simte-te bine in pielea ta. Sper ca te-am ajutat! Fundita?:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heylaa,draga Simona! kiss
Si eu mi-am propus sa mai slabesc putin,chiar daca,in cazul meu nu este neaparat necesar. Insa,mai mult decat atat, mi-as dori sa invat sa mananc mai sanatos.
Asa ca, de 2 saptamani,am renuntat la dulciuri si la manacrurile prajite. Am renuntat la painea alba in favoarea painii negre,pe care o mananc oricum in canttati reduse. Si,in plus de asta,am mancat multe fructe,precum merele,perele sau pepenele.
Apoi,am zis sa fac si putin sport,fiindca e esential atunci cand iti doresti sa slabesti. Asa ca in fiecare dimineata,dupa ce ma scol,fac cateva execrcitii usore pe care le-am gasit pe net. Apoi,seara fac putin jogging sau merg pe bicicleta. Si cam atat!
Probabil ca "dieta" mea,daca o putem numi asa [hee hee ] este prea lejera,dar am zis ca e oricum un inceput,mai ales ca nu am probleme cu greutatea,ci mai mult cu ceea ce tine de estetica in anumite parti ale corpului. happy
E greu sa ti o dieta,si,asa cum ti s-a spus si mai sus,e important sa slabesti sanatos! Nu te infometa fiindca te poti imbolnavi.
Si sfatul meu ar fi sa pui mare accent pe sport fiindca el te poate ajuta mai mult decat crezi. :-) Poti pur si simplu sa apreciezi mai mult mersul pe jos sau cu bicicleta si sa mai renunti din cand in cand la taxiuri sau autobuz.

Iti doresc mult, mult succeees! kiss kiss
Take care, honey! kiss
♥-Marmelade-♥

| iidd a răspuns:

Pai poti slabi destul de mult ( in jur de vreo 5- 7 kg ) cu dieta cu banane intr-o saptamana, garantat.
Deci: ai voie sa mananci pe zi 6 banane. ( 2 dimineata, 2 la pranz, 2 seara )
si sa bei 3 cani de lapte/ zi. 1 de dimineata, 1 la pranz si 1 la cina.

In primele 2/3 zile iti va fi cam greu ca o sa te cam infometezi + ca o sa vezi si sertaru' cu dulciuri plin; vei simti ca faci si stop si cardiac. =]]]
Eu am tinut dieta.E super ouchei.Dar numai 3 zile, ca deja mi se acrise de la banane.Imi venea sa ma impusc numai cand le vedeam.
Apropo, daca nu iti place laptele, poti bea apa.Chiar e recomndat. 2 l pe zi.b-)
Asa, cum ziceam, am tinut dieta 3 zile, dupa care nu am mai putut si am inceput sa mananc normal(numai dimineata infulecam banane).
Ideea acestei diete este alta, nu ca bananele ar slabi.Incepi sa te saturi sa mananci in fiecare zi acelasi tip de mancare si numai cand ti se face foame si vezi mancarea X iti trece instantataneu.
Aaa.si am slabit ceva happy

| Simona404 explică:

Eu stiam ca bananele ingrasa. in niciun caz nu ajuta la slabit thinking