| suntsuper a întrebat:

Ce e de facut daca unii colegi imi fac poze la fund si le posteaza pe snapchat/grupul clasei (in afara de spus dirigintei, pentru ca ma displace)?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu familia daca e ceva serios.
Dar acum sa fim sinceri, si tu ai o poza la fund in cea de profil de pe TPU asa ca nu te mai victimiza.

| suntsuper explică (pentru anonim_4396):

Nu imi place sa mi se faca poze, mai ales ca comenteaza si aud. e diferit o poza pe care ti-o faci singur si una facuta de altii ca sa o puna pe un grup sau pe snapchat

| 393Dan a răspuns:

Fale-o si tu asa xD si pune cat mai multe emoticoane cu ras cu lacrimi sa se simta prost.

| minrest a răspuns (pentru 393Dan):

Dane, cu ce crezi ca ii deranjeaza pe baieti sa le pozezi fundul si sa il pui pe Facebook? Dimpotriva, le arati ca iti displace ce iti fac. Asta e cea mai mare incurajare pentru ei.

| 393Dan a răspuns (pentru minrest):

N-as spune, cand razi de el si mai scrii ca-i ca scandura, nu cred ca se vor simti incurajati.

| Mada1920 a răspuns:

Sa le spui parintilor tai, directorului tau, sau sa vorbesti cu ei ca nu este normal sa faca acest lucru, daca nu inteleg pentru o zi, doua sa faci si tu acelasi lucru.