| anonim_4396 a întrebat:

Ce efecte negative are masturbarea(pe clitoris)?

2 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Dacă este practicată în exces, clitorisul se va obișnui să fie stimulat doar de fata care se masturbează. Astfel, fata nu va ajunge la orgasm decât prin masturbare, nici măcar prin stimularea directă a clitorisuli de către altă persoană. În acest caz partenerul sexual al fetei trebuie să se obișnuiască cu gândul că nu o va satisface niciodată. Se întâmplă la fetele care se masturbează în exces în adolescență.
Bineînțeles, și unele infecții, dacă nu respecți normele de igienă.
Baftă