| Etro a întrebat:

Ce este acela balul bobocilor? Trebuie plătit ceva? Participa doar ce de a 9a sau pot veni și alții? :/

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde cine vine să cânte și unde se organizează, în general costă biletu între 15 și 30 de lei.
poate să vină oricine plătește bilet dar probabil cu situația actuală o să fie mega redus număru și atunci o să vă accepte prioritar pe voi din liceu respectiv

| Fatamuntilor a răspuns:

Balul bobocilor este un fel de petrecere de bun venit pr noua generatie de elevi. Stiu ca este organizat de cei din anii terminali XII -XIII.
Ma gandesc ca in noile conditii criteriile de selectie vor fi diferite, participantii vor fi limitati.
Despre preturi intreaba de organzatori, elevii mai mari, diriginti.

| Andreeush a răspuns:

Balul bobocilor e o petrecere organizată de clasa a-12-a pentru a le ura bun venit bobocilor.
Poate veni oricine atâta timp cât își cumpără bilet.
Acum nu știu în ce condiții ar trebui să se desfășoare și dacă va avea loc din cauza situației actuale.

| aXy99 a răspuns:

Pot veni si altii. Da, trebuie sa platesti.

| Etro explică (pentru aXy99):

Cam cât trebuie să plătesc?

| aXy99 a răspuns (pentru Etro):

Asta depinde de cine organizeaza, locul, activitatile etc. Nu am de unde sa stiu.