| hellokitty95 a întrebat:

Ce este ECDL? In ce clasa se da? Se merita sa-l dai?

2 răspunsuri:
| freedomangel a răspuns:

ECDL este un examen de competente in materie de informatica. Este cu plata, deci poti sa il dai cand te consideri pregatit in orice clasa de liceu. Dupa il iei nu mai trebuie sa dai examenul de competente intra 12. ECDL este mai bine vazut decat examenul de competente, insa este mult mai costisitor si este alcatuit la randul sau din 7 examene. Dupa parerea mea se merita sa il dai daca vrei ca pe viitor sa ai o meserie care are la baza informatica. happy

| kristy a răspuns:

ECDL este un program de conducere si folosire a calculatorului(pe romaneste, in engleza nu mai stiu cum se zice).Daca esti la liceu poti sa-l dai, dar trebuie sa stii Wordul excelul powerpoint si mai multe. Daca treci examenul primesti atestat ca stii sa folosestii calculatorul. Avantajul acestui atesta:
Este recunoscut in europa (si cred ca si in america)si se adauga in CV tau si daca vrei sa faci o meserie in care include calculatorul acesta conteaza destul de mult!